İşsiz kalan otel çalışanları karantina yurtlarında iş peşine düştüler. Dünyayı etkisine alan ve binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüs salgını nedeniyle otel çalışanları işsiz kaldı. Fatura, kira, kredi kartı borçlarını nasıl ödeyeceğini düşünen otel işçileri karantina için boşaltılan yurtlarda sigortasız iş peşine düştü.

İşsiz kalan otel çalışanları kurdukları Facebook grubunda iş ilanı yayınladı. İlanda 15 gün devam edecek olan Davutpaşa projesinde görevlendirilmek üzere kat görevlisi, oda temizliği personeli arandığı yazılıydı. Otel çalışanlarının işten çıkarıldığı ve salgın nedeniyle ücretsiz izne çıkarıldığı, kira fatura derdine düştükleri ve bu dönemli iş ayrımından çalışabilecek durumdaki yüzlerce işsiz otel çalışanın koşullara bakmadan iş ilanlarını değerlendirdikleri öğrenildi.

İl ilanı veren kişilerle iletişem geçen otel çalışanı ise karantina için boşaltılan yurtlarda personel alımının gerçekleştiği ortaya çıktı. Çalışanlar burada sigortasız olarak 12 saat çalıştırılarak 120₺’yı ise elden alacakları ve ödemelerin haftalık olacağı belirtildi.