İzmir’in gözde tatil yerlerinden olan Karaburun ilçesinde karavan oteller rezervasyonlarını doldurdu. Covid-19 virüs önlemleri kapsamında tatil yapmak isteyenler için güvenli tatil tercihlerinden biri olan karavan otellere talepler yükseldi.

İstanbul’da ticaretle ilgilenen 39 yaşındaki Erol Asna ve sigortacı eşi Zeliha Asna çocuklarıyla beraber sakin bir bölgede büyütmek için İzmir’de yaşamaya karar verdi. Yakınlarına ait Karaburun’da denize yakın 2 dönümlük bir arazide turizm yatırımı yapmaya karar veren Asna çiftti buraya sıcak su, klima imkanı da sunarak 11 metrekarelik 7 karavan yerleştirdi.

Dünyadan ve Türkiye’nin birçok yerinden gelenler yaz ve kış sezonunda buraya gelip dinlendi ve doğayla iç içe huzurlu bir kaç gün geçirdiler. Virüs salgını nedeniyle ve vakanın azalmasıyla beraber karavan otelini yeniden açan çift kısa sürede yaz sezonu rezervasyonlarını doldurdu.

Karavan otelin işletmecisi Erol Asna,  yaptığı açıklamada, karavanın kendileri için “özgürlük” anlamına geldiğini söyledi.
Karavan sayesinde Türkiye’yi gezme imkanı bulduklarını belirten Asna, “Geçen yıl, hayalimiz olan karavan otelimize kavuştuk. Kovid-19 sürecinde insanlar karavanlarda doğayla baş başa tatil yapmanın kıymetini daha iyi anladı. İşlerimiz geçen yıl da iyiydi ama bu hastalık sürecinde talep geçen seneye göre 3 kat daha arttı.” dedi.

Asna çifti kendilerini arayan müşterilerin ilk olarak covid-19 virüsüyle ilgili sorular sorduklarını belirtti. Otelin girişinde sensörle çalışan bir dezenfektan noktası bulunuyor. Karavanlar düzenli olarak her hafta ilaçlanarak dezenfektasyonu sağlanıyor. Misafirlerin gitmesinden sonrası ise tüm tekstil ürünleri yıkanıyor. Maskesiz personel bulunmuyor. Misafirler burada kaldıkları sürede maskesiz dolaşmıyor. Girişte misafirlerin ateşi ölçülüyor. Aynı zamanda kronik hastalıkları olup olmadığı soruluyor.