Yaşanan coronavirüs pandemisi nedeniyle tüm dünya karantina altında. Kısa sırada yayılan ve binlerce insanın ölümüne neden olan coronavirüs önlemleride Türkiye’de alınmaya devam ediyor.

Okulların tatil edilmesi, ücretsiz izinlerin verilmesinden dolayı şehiriçine yolculuklarda da artma yaşandı. Bu nedende turizm bölgelerinden konuyla ilgili olarak uyarı geldi.

Antalya Kaş’da bulunan sivil toplu kuruluşlarının temsilcileri Kaş Kaymakamlığı, Antalya Valiliği, Kaş Belediyesi’ne dilekçe verdi. Son günlerde yaşanan büyük kentlerden gelenlerin sayısının fazla olduğu bu nedenle önlem alınması gerektiği bildirildi. Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’da bu süreçte herkese evde kalmaları konusunda mesaj verdi.

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da dilekçeyle ilgili, “Büyük şehirlerde yaşayan, Kaş’ta evi olan bazı hemşehrilerimizin Kaş’a geldiğini görüyoruz. Şu anda Kaş’a bir yoğun akın yok. Ancak biz bundan sonrasında Kaş’ta evi olan, Kaş sevdalısı olan, Kaş’ı çok seven ve her yıl tatil için Kaş’a gelen dostlarımıza şunu söylüyoruz. Lütfen bu süreçte Kaş’a gelmeyin. Evinizde kalın. Kaş için evinizde kalın, kendiniz için evinizde kalın. Arkadaşlarımızın dilekçede belirttiği gibi bizim olanaklarımız sınırlı. Kaş’a gelerek ne kendinizi ne de Kaş’ı zor duruma düşürmeyin. Bu süreci hep birlikte kurallara uyarak atlatalım. Sonrasında Kaş sizleri bekliyor olacak” dedi.