Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel göreve gelir gelmez Kuşadası’nın ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını yapmak ve kentin marka değerini arttırmak ve turizmini geliştirmek için önemli adımlar atıyor. Amaç Kuşadası’nı en güzel turizm kenti haline getirmek.

Kuşadası turizmi ile ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Ömer Günel, Kuşadası’nın Türkiye’nin ilk turizm merkezlerinden olduğuna dikkat çekerek, şöyle dedi: “Turizmle Kuşadası’ndan çok sonraları tanışan küçük turizm kentlerinin isimleri çoğu zaman Kuşadası’ndan önce anılır oldu. Turizmin getirdiği ‘Rant’ düzenini bazı gruplar yerine, halka mal ederek daha iyi bir yönetim anlayışı sergileyenler, çarpık yapılaşmaya daha az teslim olanlar, turistin ve turizmin mantığını ve önceliklerini daha iyi kavrayanlar, turizm alanında daha başarılı oldular. 1980’li yıllarda Kuşadası’nın bir yıldız gibi parlayan ismi, hevesleri ve hedefleri farklı olan bir takım yöneticilerin ve bu heveslere ortak olan bazı grupların iş birliği ile giderek söndü.

Kuşadası’nı en güzel turizm kenti haline getirmek için tüm yönetim paydaşlarıyla iş birliği içinde olarak kenti yeniden inşa etmek ve güzelleştirmek için çalışmalara başladı. Belediye Başkanı bölgede rant düzenini sonlandırdıklarını belirtti. Kuşadası’nın küçük bir kasaba olmadığını, kendi çalıp oynayanların olduğu dönemin bittiğini açıkladı.

Başkan Ömer Günel sözlerini şöyle tamamladı: “Bu sürecin hızlı bir dönüşüme doğru yol alabilmesi Kuşadalılar’ın da bu ideale inanmasından geçmektedir. Koşmak isteyenleri durdurmaya çalışanlar her zaman olmuştur. Bundan sonra da olacaktır. Kuşadası artık küçük bir turizm kasabası değildir. Kendi çalıp kendi oynayanların dönemi sona ermiştir. Kuşadası’nda yapılan ve yapılacak her şey artık sadece Türkiye’nin en güzel turizm kenti Kuşadası için olacaktır. Esnafımızla, çalışanımızla, iş insanlarımızla yani tüm hemşehrilerimizle bu ideal etrafında birleşmeli ve çok çalışmalıyız. Ben belediye başkanı olarak üzerime düşeni en iyi şekilde yapacağım. Kenti güzelleştireceğim.