Çin’de Aralık 2019 yılında ortaya çıkan ve kısa sürede bütün dünyayı etkisi altına alan coronavirüsü binlerce insanın yaşamını yitirmesine devam ediyor. Dünyanın bir çok ülkesinde sokağa çıkma yasağı ve karantina önlemleri alındı.

Coronavirüs önlemlerinde en çok emeği sarfeden sağlıkçıların daha iyi şartlarda görevlerini yerine getirmeleri ve virüsü ailelerine bulaştırmamaları için bir çok ilde oteller sağlıkçılara tahsis edilmeye devam ediyor.

Bu zincire ise Manisa’dan bir otel eklendi. Saruhanlı Belediyesi bünyesinde hizmet veren Üzüm Oteli 3 odasını koronavirüsle mücadele edeln sağlık personeline verildi. Sağlıkçılar otelde ücretsiz olarak konaklayabilecekler.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, “Sağlık çalışanlarının sağlığı bizim için önemlidir. Onlar bu süreçte yoğun bir çalışma içindeler. Virüse karşı büyük mücadele veriyorlar. Otelimiz sağlık çalışnlarının hizmetindedir. Bu konuda Başhekimimiz Salim Babuş’a da bilgi verdik. Dileyen sağlık çalışanlarımız Otelimizde ücretsiz olarak konaklayabilir. Eğer talep fazla olursa oda sayısını artırmaya hazırız.” dedi.

Coronavirüsten en çok etkilenen ülkeler arasında ABD, İtalya, İspanya, Çin, Almanya, Fransa, İngiltere, Türkiye, Irak, İran bulunuyor. Türkiye’de 18 yaş altı kişilere sokağa çıkma yasağı geçtiğimiz gün uygulanmaya başlandı. Coronavirüs’te en çok vaka ve can kaybı ise İstanbul’da yaşanıyor.  Bu nedende şehre giriş ve çıkışlar tamamen kapatıldı. Zongultak’ta termik santrallerden dolayı yaşanan hava kirliliği nedeniyle halkın büyük bir bölümünün akciğer hastalıklarına sahip olması nedeniyle, coronavirüs önlemleri kapsamında şehre giriş ve çıkışlar kapatıldı.