Balıkesir’in Edremit ilçesinde bir otel odasında kumar oynandı. Ekiplerin yaptığı baskında 8 kişiye 35240₺ para cezası kesildi. Valilikten yapılan açıklamada K.E’ye ait bir otelde kumar oynandığına dair bilgi alındı. İl Jandarma Komutanlığı’da işletmeye operasyon düzenledi. Otele baskı yapan ekipler, M.Ü, E.B, M.A, H.P, S.Y, O.H, H.B ve G.K’yi kumar oynarken yakandılar.

Ekipler, 8 kişiye “Umumi hıfzıssıhha kanununa aykırı hareket etmek” ve “kumar oynamak” suçundan toplam 35 bin 240 lira para cezası uyguladı. Otel sahibi K.E. hakkında “kumar oynanması için yer ve . sağlama” suçundan yasal işlem yapıldı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı yaşa bağlı olarak devam ediyor. Bunu fırsat bilenler ise otelde kumar oynamak gibi yasa dışı organizasyonlar düzenliyor. Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde İzmir’de de gençler bir oteli kapatarak gece partisi düzenlemiş ve olay sosyal medyada yayınlanınca büyük tepki almıştı.

Coronavirüs kabusu tüm dünyayı etkilerken en fazla can kaybının ve vakanın olduğu ülkeler ise ABD, İspanya, İtalya, Çin, Fransa, İran, Irak, Türkiye, Rusya’da görüldü. Türkiye’de İstanbul ve Zonguldak’a giriş ve çıkışlara kapatıldı. Geçtiğimiz Cuma günü ise gece saat 24:00’den itibaren 30 büyükşehirde ve Zonguldak’da haftasonu sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Sokağa çıkma yasağının bu haftasonu da tekrarlanması düşünülüyor.

Türkiye’de vakaların ve can kaybının en fazla olduğu iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Zonguldak. İstanbul’da vaka sayılarının en fazla olduğu ilçeler ise Esenler, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa ve Sultangazi yer alıyor.