Palm Beach Otel 100 kişilik karantina grubunu bekliyor. Mağusa bölgesinde bulunan Arkın Palm Beach karantina oteli hazırlıklarını bitirdi. Otele akşam saatlerinde İngiltere’de eğitim gören 100 öğrenci iki kafile halinde otele yerleştirilecek.

Koronavirüs salgını sebebiyle Arkın Palm Beach otel de belirlenen merkezler arasında yerini aldı. Karantina oteli hazırlarını tamamlandı. Salgın sebebiyle 14 gün karantina koşuluyla ülkeye akşam gelen 100 öğrenci karantina merkezine dönüştürülen Palm Beach otele yerleştirilecek. Ülkeye gelen 30 kişilik ilk kafilenin saat 21:00’da 70 kişilik ikinci kafilenin ise saat 02:00’da otele gelecekleri bildirildi.

Karantina hazırlıkları sırasında otelde polis ve sağlık ekipleri görevlendirildi. Aynı zamanda dün bir başka karantina otelinde görevlendirilen polis memurunun yüksek ateş şikayeti sebebiyle kontrol altına alınması ve bazı haber sitelerinde yapılan test sonucu henüz çıkmadan test sonucunun pozitif çıktığının açıklanması sebebiyle polis ekipleri ve aileleri, yakınları arasında huzursuzluk yarıttı.

Test sonuçlarının negatif çıkmasına rağmen yine de yaşanan huzursuzluğun gözardı edilmediği, Bakanlar Kurulu’nun riskli bölgelerde görevli polis mensuplarına gerekli tedbir ve giysilerin sağlanacağı, kararın aciliyetle uygulandığı gözlendi.