Tunceli’de 120 yataklı bir otel sağlık çalışanlarına bedava olarak tahsis edildi. Coronavirüs tedbirleri kapsamında sağlık çalışanları otelde bedava konaklayabilecek.

Tunceli Valisi Tuncay Sonel’in girişimleri sonucunda 120 yataklık termal otel sağlık çalışanlarının konaklaması ve işlerini daha rahat yapabilmeleri için tahsis edildi.

Vali Sonel yaptığı açıklamada, “Sağlık çalışanlarımız bu süreçte fedakarca çalışıyor ve mesai sonrası evlerine gitmedikleri için bizden yer talebinde bulundular. Daha önce merkezde 70 yataklı doğa otelini ayarlamıştık. Şimdi de Pertek ilçemizdeki 120 yatak kapasiteli termal otelimizin sahibiyle görüştük ve otelin tamamını 1 Haziran tarihine kadar ücretsiz bir şekilde sağlık çalışanlarımıza açtı. Bu iş insanlarımıza duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah devlet ve millet olarak bu işin üstesinden geleceğiz.”

Sağlık çalışanlarının iki gün önce yer sorununun olduğunu ve durumun gündeme getirildiği, çözüm olarak da kent merkezinde Munzur Çayı kenarında bulunan 70 kapatiseli Doğa Oteli’nin sahibiyle görüşülerek ücretsiz olarak sağlık çalışanlarına ayrıldığı belirtildi.