Dünyayı etkisine alan yeni covid-19 virüs salgını nedeniyle binlerce vaka ve ölüm yaşanırken virüsle mücadele konusunda en büyük fedakarlığı gösteren sağlıkçılar kaldıkları otelden duygu dolu mesajlar gönderdiler.

Pandemi süresince hastanelerde gece gündüz çalışan ve virüsü ailelerine bulaştırmamak için evlerine gidemeyen sağlıkçılar Beyoğlu’nda bir otelde kalıyorlar. Eyüpsultan Devlet Hastanesi’nin emekçi çalışanları mesaiden sonra kaldıkları otelde de hijyen kurallarını uygulamaya devam ediyorlar.

Sevdiklerinden, ailelerinden uzakta çalışmak zorunda kalan evlerine gidemeyen sağlık emekçileri otel odalarında televizyon izliyor, bazende sosyal mesafeye uygun olarak maske takıyor ve birbirleriyle zaman geçiriyorlar. Daha sonra dinlenen sağlıkçılar ise daha sonra mesailerine dönüyorlar.

Otelde kalan sağlık çalışanlarından Şerif Uğur ise ailesine olan özlemini dile getirdi. Ailesinin sağlığı düşünerek mesai sonrası evine gitmek yerine otelde kalan Uğur, corona virüs nedeniyle 10 gündür oğlunu ve eşini göremediğini ifade ederek kaldığı otel odasından onlara seslendi.

Sağlıkçıların virüsü sevdiklerine bulaştırmamaları ve daha rahat çalışmaları için çalıştıkları bölgeye yakın olan otellerde ücretsiz olarak konaklamaları sağlanıyor. Bu talep ise otel sahiplerinden geliyor.

Anestezi Teknisyeni Şerif Uğur, “Yoğun ve yorucu bir nöbetten daha çıktım, otele giriş yaptım, bir duş alacağım bir şeyler atıştıracağım bol bol uyumak istiyorum. Yaklaşık 10 gündür görmediğim canım oğlum ve eşime sonsuz sevgilerimi yolluyorum, en kısa sürede görüşmek dileğiyle” dedi.

Pandemi süresince çocuklarından, anne ve babalarından uzak kalan sağlıkçılar büyük bir özveriyle mesailerini sürdürüyorlar.