Yaşanan coronavirus etkisi tüm dünyaya yayılarak binlerce insanın ölümüne neden olurken, turizm sektörünü de olumsuz etkiledi. Bir çok otel kapanırken, bir çok otelde personelini ücretsiz izine çıkarıldı. Bunun yanı sıra bazı otellerde satışa çıkarıldı.

Afyonkarahisar’da bir termal otelin satışı çıkarıldı. İhsaniye ilçesinde Boazoğlan Termal Tatil Köyü içinde bulunan otel icradan satışa çıkarıldı.

Yaylabağı Kasabası’nda yer alan üç katlı otel icra yoluyla satışa çıkarıldı. Bozoğlan Termal Tatil Köyü içindeki otelin 24 odası bulunuyor. Otelin bedeli için 1.837.682T₺ bedel belirlendi. Otelin ilk satışı 9 Haziran günü saat 10:30-10:35 arasında Afyonkarahisar İcra Müdürlüğü’nde gerçekleşecek.

Tüm dünyayı kasıp kavuran coronavirus en çok turizm sektörü, yeme/içme mekanlarını, havacılık sektörünü etkiledi. Bir çok şirket kapanırken, milyonlarca kişi işsiz kaldı. Virüs nedeniyle en çok can kaybını ise Amerika Birşelik Devletleri yaşadı. Bunun yanı sıra en çok etkilenen ülkeler arasındaİtalya, Fransa, Almanya, İspanya, Çin, İran, Irak Türkiye ve Rusya takip eiyor. Türkiye’de şu ana kadar ölenlerin sayısı ise 356’yı buldu. En çok vakanın yaşandığı iller ise İstanbul, İzmir ve Ankara bulunuyor.

Dünyadaki bir çok ülke coronvirüs tedbilerinde sokağa çıkma yasağını uyguluyor. Türkiye’de tedbir kapsamında bir çok köyü karantinaya aldı. İstanbul’da ise karantina önlemleri sıklıkla devam ediyor. Virüs son açıklanan verilere göre 81 ile yayılmış görünüyor. Dünya Sağlık Örgütü ise son açıklamasında maske takılmasının gerektiğini belirtti.