Denizli’de turizm sektörünün dah çok gelişmesi ve kentin turizmden pay kazanması için Denizli Turizm Çalıştayı düzenlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Valiliği, Pamukkale Üniveristesi’nin iş birliğiyle düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekçi Kongre ve Külter Merkezi’nde yapılan çalıştayın açılışında Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Sevgi, PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru, çok sayıda sektör temsilcisi, akademisyenler ve davetliler katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanverili Ali Değirmenci yaptığı açıklamada Denizli’de turizm sektörünün gelişmesi için Denizli Valililğiyle birlikte Denizli Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda Kültür Turizm Müdürlüğü, sivil toplum turuluşları, Pamukkale Üniveristesi’ye birlikte çaba sarfettiklerini belirtti.

Pamukkale başta olmak üzere, termalleri, antik kentleri ve doğal güzellikleriyle Türkiye’nin önemli turizm şehri olan Denizli’de turizmin geliştirilmesi için yapılan çalıştayın etkili olacağı düşünülüyor.