İstanbul’un beş yıldızlı ünlü otellerinden Grand Tarabya Oteli yıl sonuna kadar kapılarını kapattığını belirtti. Otelden yapılan açıklamaya göre İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgede belirtilen bazı bölümlerin kapatılması sebebiyle müşterilerine belirli bir hizmet verileceği açıklandı.

Otelden yapılan açıklama şöyle:

”İdari önlemlerin ne zaman sonlandırılacağı belirsiz ya da salgının tekrar etme riski halinde yeniden tedbir uygulanması ihtimalinin kuvvetle muhtemel olmasına göre hizmet kalitesinde standartlarımızın altına düşmemek ve misafirlerimizi de öngöremeyeceğimiz nedenlerle ileride zor duruma düşürmemek için faaliyetlerimize yıl sonuna kadar ara verdiğimizi, bu süreçte otelin renovasyonu projesinin hayata geçirileceğini, rezervasyon taleplerinizi maalesef kabul edemeyeceğimizi ve sizlere daha iyi hizmet vermek amacıyla geçirilecek dönüşümümüzden sonra ileriki dönemlerde sağlıklı günlerde yeniden birlikte olmayı dileriz.

Coronavirüs salgını nedeniyle dünyada ilan edilen pandemiyle birlikte sınırlar kapatılmış ve uçuşlar iptal edilmişti. Bu durum bir çok sektörü etkiledi. Turizm sektörünün büyük yara aldığı salgın çerçevesinde alınan önlemlerle ilgili olarak otellere online eğitim verilmeye başlandı. Bir çok otel sezona hazır hale gelirken, Bakanlığın hazırladığı genelgede yer alan şartlar büyük otellerin tercih edilmemesine neden olurken, butik oteller, bungalov, çadır kampları, dağ turizmi, karavan tatili gibi tatil seçenekleri ilgi görmeye başladı.

İstanbul’un tanınmış büyük otellerinden olan Grand Tarabya Oteli her yıl ve her mevsim yoğun bir şekilde müşteri kabul eden bir oteldi. Otellere gönderilen genelgede yer alan bazı şartlar ise büyük otellerde bulunan bazı bölümlerin kapatılmasına neden oldu. Bu yüzden bir çok büyük otelin sezonu kapatmak gibi bir durumla karşı karşıya geldi.