TatilCity.NETTatilCity.NET

Selanik, Kavala, İskeçe Turu (2 Gece 4 Gün) – Otobüs İle

TatilCity.NET Tur paketleri ile promosyon Yunanistan turu.

1. Gün / İstanbul, Selanik (Thessaloniki)

Tur voucherınızda belirtilen kalkış noktalarından hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala’ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Kalkış saatlerinden 45 dk önce belirtilen alım noktalarında hazır bulunmanız gerekmektedir.
Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlayarak Yunanistan sınırından geçiyoruz. Dedeağaç (Alexandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Xanthi) ve Kavala üzerinden Selanik’e doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz.Yolculuk yaklaşık 9 saat sürmekte..(Gümrük ve pasaport işlemlerinin yoğunluğuna göre süre de değişiklik olabilir.)

2. Gün / Selanik (Thessaloniki) Şehir Turu

Sabah 09:00 civarında Selanik’e varışımızın ardından panoramik şehir gezimizde Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini göreceğiz.. ilk olarak ATATÜRK’ ün evini sonrasında Yunanistan’ ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz.Ardından serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği saatte özel otobüsümüz ile otelimize transfer.

Akşam ise grubumuzun tam katılım şartı ile rehberimizin ekstra düzenleyeceği Taverna Gezisi’ ne katılabilirsiniz.

Selanik ve Taverna Gezisi Kişi Başı 45 Euro

3. Gün / Selanik (Thessaloniki) Kültür Turu

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman.
Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan, Selanik’e 1,5 saat uzaklıktaki Vodina Gezisi’ ne katılabilirler. Günün ardından geceleme otelimizde.

Vodina Gezisi Kişi Başı 30 Euro

4. Gün / Selanik (Thessaloniki), Kavala, İskece (Xanthi), Gümülcine

Kahvaltımızın ardından Kavala’ya doğru yola çıkıyoruz. Kavala’ya varışımızın ardından şehir turumuzu yapıyoruz ve ardından serbest zaman.

Tur rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve ardından İskece’ye (Xanthi), Gümülcine’ye (Komotini) ve Dedeağaç’a (Alexandroupoli) şeklinde yolculuğumuz sürüyor ve ardından İpsala Sınır Kapısı’na varıyoruz.
Gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra Yunanistan freeshopta serbest zaman verilecek. Sonrasında ise Türk sınırına geçiyoruz ve Tekirdağ’da vereceğimiz köfte molasından sonra İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.. Varış ile birlikte turumuzun sonu..

Yunanistan’da yapılacak şeyler

Yunanistan’a gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Yunanistan’da Yapılacak Şeyler” bu ülke hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Kos Adasıİskeçe, Kavala ve Selanik Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city