TatilCity.NETTatilCity.NET

Uçak bileti, tur, otel ve vize...

Zaten üyesiniz?

TatilCity.NETTatilCity.NET

Hesap bulunamadı?

Promosyon Saraybosna Turu (2 Gece 3 Gün)

10% İndirim
Saraybosna, Bosna Hersek
5
10
1,800TL
1,600TL
10% Kapalı

Önemli

Havalimanında en geç olunması gereken saat
08:00

1,800TL
yetişkin fiyatı

Müsaitlik yok

Kişi Sayısı Aşıldı

[BOX]

TatilCity.NET Tur paketleri ile Promosyon Saraybosna turu.

1. GÜN : İstanbul – Saraybosna

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 08:15’da buluşma. Pegasus Hava Yolları 297 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 10:35’de Saraybosna’ya hareket ediyoruz ve yerel saat ile 11:20’da Saraybosna’ya varış. havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Saraybosna şehir turu için hareket ediyoruz. Saraybosna’ya şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde aracımızdan inip yürüyerek yapılacak olan şehir turumuz başlıyor.Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı’nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı’ya doğru geçiyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nda gelenek olmuş sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuza tarihi yapısını halen muazzam bir şekilde korumuş Baş çarşı sokaklarında devam ediyoruz.. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Cami ardından Saat Kulesi göreceğimiz diğer önemli yapılar arasındadır.Şehrin en popüler caddesi Ferhadija’da , Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile gezimize devam edeceğiz.

Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Vrelo Bosne/Savaş Tüneli turumuza katılabilir,(Extra tur ücreti 25 Euro Kişi Başı) Savaş tüneli gezimizin ardından aracımıza geçip otelimize hareket ediyoruz.

Otelimizde günün yorgunluğunu attıktan sonra akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Boşnak Gecesi turuna katılabilirler. (Extra Tur Boşnak Gecesi için ücret : 45 Euro Kişi Başı) otantik restoranlarından birinde yerel müzikler yöresel tatlar eşliğinde alacağımız akşam yemeğimiz ile unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize hareket.

2.GÜN : Saraybosna Turu

Uyandırma ve otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan yemekli ( öğlen) Poçitel-Mostar turuna katılabilirler. Extra tur ücreti 60 Euro kişi başı)bu turda ilk olarak Osmanlı İmparatorluğu’nun sınırda bulunan karakol köyü konumundaki Poçitel’i ziyareti ediyoruz. Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Poçitel, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köy 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu’na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur.kısa bir dinlenme çay kahve molasının ardından Mostar ‘a doğru yola çıkıyoruz.
Mostar’a varışımız ile birlikte başlayacak olan panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge olarak bilinen Mostar Köprüsüdür.

Önemli Osmanlı mimarisi olan Köprü, 1993 yılı Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkılmıştır.. Daha sonra Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası’nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilerek 2004 yılında tekrar açılmıştır. burada göreceğimiz Koski Mehmet Paşa Camii de önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafınızı anılarınıza eklemek için doğru noktadır. Öğle yemeği yerel bir restoranda yapıldıktan sonra Saraybosna’ya otelimize doğru yola cıkıyoruz ve geceleme otelemizde .

3.GÜN : Saraybosna İstanbul

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Travnik-Jajce-Pliva Şelalesi Turuna katılabilirler. Travnik-Jajce-Pliva Şelalesi Extra Turu: 60 Euro( Kişi Başı). tura katılan misafirlerimiz ile İlk olarak Jajce’ye doğru turumuza başlıyoruz.. Muhteşem güzellikler ile süslü Jajce’nin Pliva Şelalesini ziyaret ediyoruz.

Buranın eşsiz doğasının keyfini yaşamak için su ve kuş sesleri eşliğinde çay-kahve molası veriyoruz. Molamızın ardından şehrin eski kalesini geziyor ve Jajce gezimizi sonlandırıp ardından Travnik’e doğru hareket ediyoruz. Travnik’e vardığımızda öncelikle eski kaleyi geziyoruz.. Ardından Osmanlı’nın Bosna’da yapmış olduğu cami olan Süleymaniye camiİ gezdikten sonra şehir merkezinde yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş esnasında birkaç önemli eser ziyareti yaptıktan sonra Saraybosna dönüş yolculuğuna geçiyoruz..

Saraybosna Havalimanına transferin ardından Check in işlemleri ,pasaport kontrol yapıldıktan sonra Pegasus Havayolları PC 291 tarifeli seferi ile saat 18:45’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21:05’de İstanbul’a varış ile turumuz son buluyor. Bir sonraki turumuz da görüşmek dileğiyle ayrılıyoruz.

Saraybosna’da yapılacak şeyler

Saraybosna’ya gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Saraybosna’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Saraybosna gezi rehberi hazırladık.

tatil city