TatilCity.NETTatilCity.NET

Mardin’de Uçurtma Atölyesi – Mardin Turu

TatilCity.NET Tur paketleri ile Mardin turu.

MARDİN TUR PROGRAMI

6 Ekim 2019,  Pazar

Siz değerli misafirlerimiz ile saat Sabiha Gökçen Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yolları PC 2430 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:30’da Mardin’e hareket ediyoruz.

Mardin’e varışımızın ardından özel aracımız ile ilk rotamız Deyrulzafaran Manastırı olacaktır.

Bizantolog Arzu Toroman rehberliğinde gerçekleşecek Mezopotamya ovasına hakim bu manastır ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.

Manastır ziyaretimizin ardından hünerli ellerle işlenmiş Mardin’in taş evlerinin bulunduğu eski Mardin’e geliyoruz, Öğle yemeğimiz için Yusuf Usta’dayız.

Öğle Yemeğimizin ardından Sabancı Kent Müzesi ‘ni ziyaret ediyoruz, önceleri Süvari Kışlası ,ardından Vergi Dairesi Binası olarak kullanılan tarihi binanın içinde yer alan eserler Mardin hakkında bize genel olarak bilgi verecektir.

Çocuklarımızın da Medeniyetler hakkında bilgilenip , keyif alacağı bu müze ziyaretinin ardından Mezopotamya Ovası’nın muazzam konumunda yer alan Tarihi Otel İzala’ya yerleşiyoruz.

Dinlenme molasının ardından Eski Mardin’in sokaklarında geziyor , kısa bir yürüyüş ile varacağımız Zinciriye Medrese’sini ziyaret ediyoruz, Zinciriye Medrese’si Sultan İsa Medresesi Mardin’de hüküm süren son Artuklu Sultanı Melik Necmettin İsa bin Muzaffer Davud bin El Melik Salih tarafından 1385 yılında yaptırılmıştır. ( Aynı zamanda Fotoğraf kareleri için uğranacak noktalardan biridir…

Ardından kültür sokağı içerisindeki yürüyüşümüzde Mardin Çocuk Kütüphanesi’ne uğruyoruz, taş binanın içinde çocuklara ait bu güzel yeri ziyaret ediyoruz, (dileyen misafirlerimiz kitap bağışı yapabilirler.)

Kütüphane ziyaretimizin ardından Mezopotamya Ovası konumuyla ünlü Marangozlar kahvesinde çay, kahvelerimizi yudumluyoruz.

Eski Mardin sokaklarında verilen serbest zamanımızın ardından akşam yemeğimiz Cercis Murat Restoran’da buluşacağız.

7 Ekim 2019, Pazartesi

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerini yapıyor, rotamızı eğlenceli bir atölye çalışması için Dara Antik Kenti’ne çeviriyoruz.

Yaptığı sıra dışı uçurtmalar ile dünyanın birçok ülkesinde uçurtma sergisi açan bir Mardin çocuğu Zahit Mungan eşliğinde çocuklarımız kendi hayal güçleriyle  uçurtma yapımını öğrenecek, ardından bunları gökyüzüne , Mardin’in sıra dışı coğrafyasına doğru uçuracaklar,

Harika anılar bırakacak bu etkinliğimizin ardından yöresel yemeklerle süslenmiş sofralara misafir oluyoruz.

Öğle yemeğimizin ardından Dara Antik Kenti’ni geziyoruz. Kaya içine oyulan yapılardan oluşan ve geniş bir alana yayılan Dara Antik Kenti’nin çevresi

Zindan, Mezarlık ve Su Sarnıçları, kilise, saray, çarşı olarak 3 bölümlere ayrılmıştır, Mezopotamya’nın en önemli yerleşim yerlerinden biridir.

Dara Antik Kenti ziyaretimizin ardından Doğu’nun Parisi ,Dicle’nin asil kızı olarak nitelendirilen

İstanbul’a dönmek üzere Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz, yol üzerinde on gözlü köprü , gazi köşkü ziyaret edeceğimiz anıtlardan bazılarıdır.

Pegasus PC2385 sefer sayılı 20.45 uçuşuyla İstanbul’a dönerek turumuzu sonlandırıyoruz.

Gezi Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

  • 1 gece Eski Mardin 5 yıldızlı İzala Otel’de konaklama
  • 2 Öğle Yemeği
  • 1 Akşam Yemeği
  • 1 Kahvaltı
  • Özel Uçurtma Atölyesi çalışmaları ve malzemeleri
  • Özel araçla tüm transferler
  • Tüm ikram ve bahşişler
  • Müze ve Ören yeri girişleri
  • Uçurtma Atölyesi’nde özel danışman 

Gezi Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler

  • Gidiş-Dönüş uçak biletleri
  • Yemekler sırasında alınacak tüm alkollü alkolsüz içkiler