TatilCity.NET Adana Elazığ uçak bileti alanlar için ihtiyaç duyacakları minik bilgiler veriyor. Adana’dan Elazığ’a pek çok uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık Adana’dan Elazığ‘a aktarmalarla birlikte iki saat civarı sürmektedir.

Adana Elazığ uçak bileti al!

En hesaplı ve ekonomik Adana Elazığ uçak bileti almak isteyenler TatilCity.NET’e giriyor, istediği gün ve saate uçak biletini satın alıyor. Adana Elazığ uçak bileti için de servis bedelleri düşük tutularak hazırlandı.  Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.

Peki, Elazığ’da nerelere gidebiliriz?

Adana Elazığ Uçak Bileti

Adana Elazığ Uçak Bileti

Elazığ’da gezip görülecek pek çok yer bulunmaktadır. Bunların en başında hiç şüphesiz Harput Kalesi gelmektedir. İç ve dış olmak üzere iki bölümden oluşan kale Urartular zamanında yapılmıştır. Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, özellikle Keban Barajı yapımı sırasında ortaya çıkan önemli arkeolojik eserlerin sergilendiği bir müzedir. Meraklılarının ilgisini çekecektir.

12. yüzyılda yapılmış olan Elazığ Ulu Cami Artuklu hükümdarı Fahreddin Karaaslan’ın emri ile yapılmıştır. Kentin en eski camisi olarak bilinmektedir. Tektonik bir göl olan Hazar Gölü, Türkiye’nin en derin göllerinden birisidir. Balık türü olarak karabalık ve aynalısazan avlanır. Göl etrafında insanların dinlenebileceği tesisler ve kamp alanları mevcuttur. Yaz aylarında dahi içerisinde buz sarkıtlar bulunan Buzluk Mağarası, Elazığ merkeze 11 km mesafededir. İçerisi her daim buzlarla kaplı olduğundan bu adı almıştır.

Adana Elazığ uçak bileti fiyatları

Elazığ’a seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Elazığ’a uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz. Bu güzergah için THY uçak bileti tercih edilebilir.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre Adana’dan Elazığ’a ya da Elazığ’dan Adana’ya tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan yüksek fiyatlı artana doğru sıralanır. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun ve en ekonomik Adana Elazığ uçak bileti sitemizden kolaylıkla alınıyor.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Ulaşım

Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana tüm Türkiye’yi Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlamaktadır. Yüreğir şehrin merkezi kabul edilmekle havalimanı Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından şehre ulaşım oldukça kolaydır.

Adana Şakirpaşa’ya Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Havalimanından havayollarına ait servisler  bulunmaktadır. Bunun la beraber HAVAŞ otobüsleri Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenlemektedir.

Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsleri sürekli olarak hareket halindedir. Yolcular bu hat üzerinden havaalanına gidebilirler. Otobüse havalimanı çıkışındaki hatlardan binebilirsiniz. Bu otobüs ile Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşmak mümkündür.

Hastane – Akıncılar güzergahında metro işlemektedir. Metro istasyonuna da 135 nolu otobüs ile ulaşılabilir. Otobüsler gün içerisinde sabah 6’da sefere başlamakta ve 19:00’a kadar devam etmektedir.

Minibüs ve Dolmuş ile Ulaşım Nasıldır?

Kısa mesafe olduğundan havalimanından sıklıkla dolmuşlar da geçmektedir. Havalimanından şehre giden Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı bulunmaktadır. Minibüs ve dolmuşlar sürekli olarak bu iki hatta gidip gelmektedir.

Taksi ve Özel Araç ile Ulaşım

Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine havalimanından ticari araçlarla ya da kişiye özel araçla gitmek de mümkündür. Merkeze yaın bir konumda olduğundan taksi ulaşımı çok pahalı değildir. Şehirde kendine ait özel araçla gezmek isteyenler de bu fırsattan yararlanabiliyorlar. Dış Hatlar Terminali’nde 4, İç Hatlar Terminali’nde ise 5 adet araç kiralama firması bulunmaktadır.

Havaalanında 569 araç kapasiteli otopar bulunduğundan özel araçla gelecek yolcular için de büyük kolaylık sağlanmış oluyor. Özel araçla giderken Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı akabinde şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Tatilcity olarak Adana’ya seyahat etmek isteyen yolcular için hesaplı Şakirpaşa Havalimanı bileti buluyoruz. Sitemiz bünyesinde istediğiniz gün ve saate uçak bileti bulmakla beraber en uygun fırsatları da yakalamanıza olanak tanıyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı‘ndan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na gitmek isteyen yolcularımız isterlerse site üzerinden bilet arayabilir ya da yetkililerimiz ile direk irtibata geçerek en hesaplı uçak bileti bulabilirler.

Adana Elazığ uçak bileti Şakir Paşa Havalimanı içinden de satın alınabilir.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Dip Not : Adana Elazığ uçak bileti web sitemizde çok ucuz.