Çok ucuz fiyatlarla Hatay Adana uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Adana’ya haftada en az altı gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 15 dakikadır.

Hatay Adana uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Adana’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay Adana uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Adana’da nerelere gidebiliriz?

Hatay Adana Uçak Bileti

Hatay Adana Uçak Bileti

Akdeniz Bölgesinde bulunan Adana, Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasındadır. İklimi doğrultusunda dört mevsim boyunca da seyahate elverişli olan Adana gerek şehir merkezinde, gerekse çevresinde yer alan güzellikler ile göz kamaştırır. Sahip olduğu antik kentler, müzeler, kaleler, kiliseler ve manastırlar ile tarihi bir bütünlük sağlayan kent, doğal güzellikleri ile de bir o kadar ilgi çeker.

Adana Ulu Cami, (Ramazanoğulları Cami) bölgede uzun yıllar boyunca hüküm süren Ramazanoğullarının en önemli mirasları arasındadır. 16. yüzyıldan günümüze kadar orijinalliğini muhafaza eden yapı, uzun yıllar boyunca şehrin en büyük camisi olarak hizmet verdi. 1509 yılında Ramazanoğlu Halil Beyin emri üzerine inşasına başlanan caminin yapımı, 1541 yılında oğlu Piri Mehmet Paşa tarafında tamamlandı. Ulu Cami, günümüzde hala ibadete açık en değerli miraslardan biridir.

Bakırcılar Çarşısı olarak da adlandırılan Adana Kazancılar Çarşısı, Osmanlı döneminden kalma yöresel mirasın yaşatıldığı yerdir. Adana’nın sembolü haline gelen çarşının içinde şehrin gelenek ve göreneğini yansıtan pek çok hediyelik eşya dükkanı yer alır.

Hatay Adana uçak bileti fiyatları

Adana seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Adana seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Adana uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Adana uçak bileti satın alınabiliyor.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Ulaşım

Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana tüm Türkiye’yi Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlamaktadır. Yüreğir şehrin merkezi kabul edilmekle havalimanı Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından şehre ulaşım oldukça kolaydır.

Adana Şakirpaşa’ya Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Havalimanından havayollarına ait servisler  bulunmaktadır. Bunun la beraber HAVAŞ otobüsleri Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenlemektedir.

Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsleri sürekli olarak hareket halindedir. Yolcular bu hat üzerinden havaalanına gidebilirler. Otobüse havalimanı çıkışındaki hatlardan binebilirsiniz. Bu otobüs ile Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşmak mümkündür.

Hastane – Akıncılar güzergahında metro işlemektedir. Metro istasyonuna da 135 nolu otobüs ile ulaşılabilir. Otobüsler gün içerisinde sabah 6’da sefere başlamakta ve 19:00’a kadar devam etmektedir.

Minibüs ve Dolmuş ile Ulaşım Nasıldır?

Kısa mesafe olduğundan havalimanından sıklıkla dolmuşlar da geçmektedir. Havalimanından şehre giden Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı bulunmaktadır. Minibüs ve dolmuşlar sürekli olarak bu iki hatta gidip gelmektedir.

Taksi ve Özel Araç ile Ulaşım

Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine havalimanından ticari araçlarla ya da kişiye özel araçla gitmek de mümkündür. Merkeze yaın bir konumda olduğundan taksi ulaşımı çok pahalı değildir. Şehirde kendine ait özel araçla gezmek isteyenler de bu fırsattan yararlanabiliyorlar. Dış Hatlar Terminali’nde 4, İç Hatlar Terminali’nde ise 5 adet araç kiralama firması bulunmaktadır.

Havaalanında 569 araç kapasiteli otopar bulunduğundan özel araçla gelecek yolcular için de büyük kolaylık sağlanmış oluyor. Özel araçla giderken Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı akabinde şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Tatilcity olarak Adana’ya seyahat etmek isteyen yolcular için hesaplı Şakirpaşa Havalimanı bileti buluyoruz. Sitemiz bünyesinde istediğiniz gün ve saate uçak bileti bulmakla beraber en uygun fırsatları da yakalamanıza olanak tanıyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı‘ndan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na gitmek isteyen yolcularımız isterlerse site üzerinden bilet arayabilir ya da yetkililerimiz ile direk irtibata geçerek en hesaplı uçak bileti bulabilirler.

Hatay Adana uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı