Adana'dan Van'a seyahat etmek isteyen ve Adana Van uçak bileti alanlar için TatilCity.NET işe yarayabilecek ufak bilgiler veriyor. Adana'dan Van'a günlük ortalama 5 uçak seferi vardır. Uçuş süresi Adana'dan Van'a 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Adana Van uçak bileti al!

Adana'dan Van'a seyahat etmek ve en ucuz Adana Van uçak bileti satın almak isteyenler TatilCity.Net'e girerek pratik bir şekilde uçak biletlerini alıyorlar. İstenen gün ve saate göre en ekonomik Adana Van uçak bileti sitemizden temin edilebilir. Ucuz uçak bileti almak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Peki, Van'da nerelere gidebiliriz?

van1 300x225 Adana Van Uçak Bileti

Adana Van Uçak Bileti

Tarihi açıdan pek çok önemli olaya sahne olmuş illerimizden Van‘da gezip görmek isteyeceğiniz pek çok yer bulunuyor. Bunlardan birincisi şehirle özdeşleşmiş olan Van Kalesi'dir. M.Ö. 885 yapıldığı düşünülen kalenin yanı sıra ayrıca şehirde yine tarihi açıdan önemli Hoşap Kalesive Çavuştepe Kalesi, Zernek Kalesi, Ayanis Kalesi de bulunuyor. Bilindiği gibi Türkiye'nin en büyük gölü olan Van Gölü bu ilimizde yer almakta. Van Gölü kendi ihtişamlı güzelliği bir yana çevresindeki doğal güzellikleri ile adeta bir bütünlük oluşturuyor. Van Gölü'nün yanı sıra yine bir başka doğal güzellik olan Erçek Gölü'nü de ziyaret edebilirsiniz.

Van şehri tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış, bu sebeple pek çok kültürü yansıtan bir il. Bu sebeple şehirde pek çok tarihi kilise ve camiye rastlamanız mümkün. Bunları sıralamak gerekirse; Kaya Çelebi Camii, Adır Kilisesi, Halime Hatun Kümbeti,  Hüsrev Paşa Camii, Galip Paşa Kümbeti, İkiz Kümbetler, Hasan Bey Kümbeti, Süleyman Bey Kümbeti görülmeye değer yapılar. Sağlık turizmi açısından öne çıkan Van'da suları ile şifa dağıttığı bilinen kaplıcalara da uğramak isteyebilirsiniz. Bu kaplıcalar; Başkale Kelegom Kaplıcası, Erciş Doğancı Kaplıcası, Başkale Dereiçi Kaplıcası ve Çatak Şeyh Cürüh Kaplıcası'dır.

Adana Van uçak bileti fiyatları

Van seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Van'a seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Adana'dan Van'a ya da Van'dan Adana'ya gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Adana Van uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Ulaşım

Akdeniz ve Doğu Anadolu'nun en büyük şehri Adana tüm Türkiye'yi Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı'yla bağlamaktadır. Yüreğir şehrin merkezi kabul edilmekle havalimanı Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından şehre ulaşım oldukça kolaydır.

Adana Şakirpaşa'ya Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Havalimanından havayollarına ait servisler  bulunmaktadır. Bunun la beraber HAVAŞ otobüsleri Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenlemektedir.

Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı'ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsleri sürekli olarak hareket halindedir. Yolcular bu hat üzerinden havaalanına gidebilirler. Otobüse havalimanı çıkışındaki hatlardan binebilirsiniz. Bu otobüs ile Girne Bulvarı'na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı'na ve Çukurova Üniversitesi'ne ulaşmak mümkündür.

Hastane – Akıncılar güzergahında metro işlemektedir. Metro istasyonuna da 135 nolu otobüs ile ulaşılabilir. Otobüsler gün içerisinde sabah 6'da sefere başlamakta ve 19:00'a kadar devam etmektedir.

Minibüs ve Dolmuş ile Ulaşım Nasıldır?

Kısa mesafe olduğundan havalimanından sıklıkla dolmuşlar da geçmektedir. Havalimanından şehre giden Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı bulunmaktadır. Minibüs ve dolmuşlar sürekli olarak bu iki hatta gidip gelmektedir.

Taksi ve Özel Araç ile Ulaşım

Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine havalimanından ticari araçlarla ya da kişiye özel araçla gitmek de mümkündür. Merkeze yaın bir konumda olduğundan taksi ulaşımı çok pahalı değildir. Şehirde kendine ait özel araçla gezmek isteyenler de bu fırsattan yararlanabiliyorlar. Dış Hatlar Terminali'nde 4, İç Hatlar Terminali'nde ise 5 adet araç kiralama firması bulunmaktadır.

Havaalanında 569 araç kapasiteli otopar bulunduğundan özel araçla gelecek yolcular için de büyük kolaylık sağlanmış oluyor. Özel araçla giderken Barış Bulvarı'nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı akabinde şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Tatilcity olarak Adana'ya seyahat etmek isteyen yolcular için hesaplı Şakirpaşa Havalimanı bileti buluyoruz. Sitemiz bünyesinde istediğiniz gün ve saate uçak bileti bulmakla beraber en uygun fırsatları da yakalamanıza olanak tanıyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı‘ndan Adana Şakirpaşa Havalimanı'na gitmek isteyen yolcularımız isterlerse site üzerinden bilet arayabilir ya da yetkililerimiz ile direk irtibata geçerek en hesaplı uçak bileti bulabilirler.

Adana Van uçak bileti Adana Şakirpaşa Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

Van Ferit Melen Havalimanı Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehre sadece 5 km mesafededir. Bu sebeple ulaşım kolay olmakla beraber alternatif araçlar seçilebilir. Bunlardan birisi taksilerdir. Şehir merkezine yakın bir konumda olunduğundan taksi gayet cazip gelebilir. Bunun dışında toplu taşıma tercih edenler için otobüs terminal binasının 33 metre ilerisinden kalkmaktadır.

Minibüsle de Van şehir merkezine gitmek mümkündür ancak biraz yürüme mesafesi vardır. Araç kiralamak isteyenler ise terminalde bulunan Avis, Budget, Europcar firmalarından arzu ettikleri model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp şehir merkezine ulaşabilirler.

Adana Van uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.