Çok ucuz fiyatlarla Dalaman Adıyaman uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Dalaman’dan Adıyaman’a her gün en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8 saat 25 dakikadır.

Dalaman Adıyaman uçak bileti al!

Sizde Dalaman’dan Adıyaman’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Dalaman Adıyaman uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Adıyaman’da nerelere gidebiliriz?

Dalaman Adıyaman Uçak Bileti

Dalaman Adıyaman Uçak Bileti

İlk kuruluş tarihi milattan önce 40000 yıllarına kadar dayanan Adıyaman, dünya üzerindeki en eski tarihli şehirlerden biridir. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Orta Fırat bölümünde yer alan Adıyaman, Helenistik ve Roma dönemi eserlerinin günümüzde hala varlığını koruduğu müstesna kentler arasındadır. Şehir, tarihsel ve kültürel değerleri konusunda günümüzde yerli ve yabancı turist oranının en yüksek olduğu noktalardan biridir.

Şehrin antik dönemlerinden Antiochos’un tanrılarına ve atalarına minnettarlığını göstermek amacı ile inşa ettiği 2150 metre yükseklikteki Adıyaman Nemrut Dağı, şehrin bir nevi sembolüdür. 1987 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesine girmeye hak kazanan bölge muhteşem değerleri ile göz kamaştırır. Helenistik dönemin Türkiye’deki en görkemli kalıntılarının bir araya toplayan kent, anıtsal heykelleri ile görenleri kendine hayran bırakır.

Adıyaman özellikle geçmişin izlerini günümüzde en yalın hali ile yansıtan noktalardan biridir. Adıyaman’a 5 kilometre uzaklıkta olan Pirin Ören Yeri (Perre Antik Kenti) Perre şehrinin 5. en büyük şehridir. Dört bir köşesi tarihin tüm süreçlerine eşlik eden surlar ve kilise kalıntıları ile çevrili olan antik kentin günümüze kadar belli bir kısmının ulaştığı görülür.

Dalaman Adıyaman uçak bileti fiyatları

Adıyaman seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Adıyaman seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Dalaman Adıyaman uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı Ulaşım

Muğla’nın küçük bir ilçesi olan Dalaman düz bir araziye sahip olmakla beraber ilk defa 1976 yılında bir havalimanı yapılmıştır. Önemli turistik noktalara gitmek isteyenler Dalaman Havalimanı’nı kullanmaktadırlar. Dalaman Havalimanı’nda bulunan ve 24 saat hizmet veren taksiler ile Marmaris ya da Fethiye’ye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri ise pek çok noktaya ulaşım sağlamaktadır. HAVAŞ otobüsleri uçakların iniş ve kalkışlarına göre ayarlanmıştır. Bu sebeple günün her saati kullanabilirsiniz. 2 saatte bir kalkan Marmaris Servisi ile de Köyceğiz, Ortaca, Gökova gibi yerlere gitmeniz mümkündür. Budget, Avis, Europcar ve Almira araç kiralama firmaları ise istediğiniz marka ve fiyat aralığında araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

Dalaman Havalimanı içinden de Dalaman Adıyaman uçak bileti satın alınabiliyor.

Adıyaman Havalimanı Ulaşım

Adıyaman Havalimanı, şehir merkezine 22 km mesafede olup havalimanından merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi hızlı bir seçenek olan taksidir. Havalimanında 24 saat boyunca hizmet veren taksiler yolun durumuna göre sizi merkeze en hızlı şekilde götürecektir. Araç kiralamak isteyenler için ise havalimanı içerisinde bulunan AVİS firmasından istediğiniz model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu servisleri ise havalimanından Adıyaman merkeze gitmek isteyenler için bir başka alternatiftir. Burada 24 saat Türk Hava Yolları firmasının yolcular için tahsis ettiği servisler bulunmaktadır. Ayrıca HAVAŞ’da çift yön transfer tapmaktadır.  Bu firmaları kullanarak merkeze hızlı ve rahat bir şekilde ulaşıyor.

Dalaman Adıyaman uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.