Çok ucuz fiyatlarla Hakkari Adıyaman uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hakkari’den Adıyaman’a haftada iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 19 saat 45 dakikadır.

Hakkari Adıyaman uçak bileti al!

Sizde Hakkari’den Adıyaman’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hakkari Adıyaman uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Adıyaman’da nerelere gidebiliriz?

Hakkari Adıyaman Uçak Bileti

Hakkari Adıyaman Uçak Bileti

Tarihi itibarıyla Türkiye’nin bilinen en eski yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman, Türklerin eline geçene kadar oldukça önemli medeniyetleri misafir etmesi ile bilinir. Günümüzde farklı uygarlıklara ait tarihi ve kültürel mirasları, orijinal yapısı bozulmadan muhafaza eden şehir, açık hava müzesi konumundadır. Güneydoğu Anadolu’nun eşsiz güzelliklerinden biri olan kentin tarihinin 40.000 yıllarına kadar uzandığı bilinir. Adıyaman heybetli tarihinin yanı sıra doğal oluşumları ile de, Türkiye’nin dünya tanıtımlarında sıklıkla adı geçen bölgelerinden biridir.

Eski dönemlerde Adıyaman’da hüküm süren topluluklar tarafından tapılan tanrıların ve devleti yöneten kralların, anıtsal mezarlarının yer aldığı Nemrut Dağı, ülkemizin UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan tarihi güzelliklerinden biridir. Helenistik döneminde görkemli kalıntılarını barındıran Nemrut Dağı, 2150 metre yüksekliği ile heybetli bir görünüme sahiptir.

Chabinas adı ile yapılan Cendere Köprüsü, 16.Roma Lejyonu Septimius Severus tarafından inşa edilen bir yapıdır. Tarihte iki kez restorasyon gören köprünün sütunları üzerinde bulunan kitabeleri oldukça ilgi çekicidir. 92 adet taş blok üzerine kurulu köprü, Adıyaman’ın eski tarihlerine ait bir yapıdır.

Hakkari Adıyaman uçak bileti fiyatları

Adıyaman seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Adıyaman seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hakkari Adıyaman uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00’dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı içinden de Hakkari Adıyaman uçak bileti satın alınabiliyor.

Adıyaman Havalimanı Ulaşım

Adıyaman Havalimanı, şehir merkezine 22 km mesafede olup havalimanından merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi hızlı bir seçenek olan taksidir. Havalimanında 24 saat boyunca hizmet veren taksiler yolun durumuna göre sizi merkeze en hızlı şekilde götürecektir. Araç kiralamak isteyenler için ise havalimanı içerisinde bulunan AVİS firmasından istediğiniz model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu servisleri ise havalimanından Adıyaman merkeze gitmek isteyenler için bir başka alternatiftir. Burada 24 saat Türk Hava Yolları firmasının yolcular için tahsis ettiği servisler bulunmaktadır. Ayrıca HAVAŞ’da çift yön transfer tapmaktadır.  Bu firmaları kullanarak merkeze hızlı ve rahat bir şekilde ulaşıyor.

Hakkari Adıyaman uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı