Çok ucuz fiyatlarla Hatay Adıyaman uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Adıyaman’a haftada en az dört gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 35 dakikadır.

Hatay Adıyaman uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Adıyaman’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay Adıyaman uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Adıyaman’da nerelere gidebiliriz?

Hatay Adıyaman Uçak Bileti

Hatay Adıyaman Uçak Bileti

‘Güzel vadi’ ve ‘Vadi-i Leman’ isimleri ile kendini gösteren Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin değerli kentlerinden biridir. Adıyaman, yerli turizme hitap ettiği kadar, Türkiye’nin yurt dışı tanıtımlarında da sıklıkla adından söz ettirir. UNESCO Dünya Mirası Listesinde adı geçen şehrin tarihi oldukça eskidir. Çeşitli çağlara ait kilise, ören yeri, mağara ve manastıra kapılarını açması ile özellikle tarihseverler tarafından oldukça ilgi çeker.

Kommagene Tümülüsü, Kommagene Kraliyet ailesine ait geniş bir anıt mezardır. Adını güneydeki sütun üzerinde yer alan kartal heykelinden alan Kommagene’nin etrafında dört adet büyük tarihi bir sütun bulunur. 21 metre yüksekliğe sahip olan yapı, üst üste yığılı çakıl taşlarının birleşmesinden meydana gelir.

2010 yılında gerçekleşen çevre düzenleme planı doğrultusunda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizme kazandırılan Perre Antik Kenti, çeşitli dönemlere ait kaya mezarları ve Roma dönemi çeşmesi ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeker. Günümüzde üzerinde hala çalışmaların sürdüğü bölgede, eski çağlarda insan topluluklarının kabileler halinde yaşadığı bilinir.

Hatay Adıyaman uçak bileti fiyatları

Adıyaman seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Adıyaman seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Adıyaman uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Adıyaman uçak bileti satın alınabiliyor.

Adıyaman Havalimanı Ulaşım

Adıyaman Havalimanı, şehir merkezine 22 km mesafede olup havalimanından merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi hızlı bir seçenek olan taksidir. Havalimanında 24 saat boyunca hizmet veren taksiler yolun durumuna göre sizi merkeze en hızlı şekilde götürecektir. Araç kiralamak isteyenler için ise havalimanı içerisinde bulunan AVİS firmasından istediğiniz model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu servisleri ise havalimanından Adıyaman merkeze gitmek isteyenler için bir başka alternatiftir. Burada 24 saat Türk Hava Yolları firmasının yolcular için tahsis ettiği servisler bulunmaktadır. Ayrıca HAVAŞ’da çift yön transfer tapmaktadır.  Bu firmaları kullanarak merkeze hızlı ve rahat bir şekilde ulaşıyor.

Hatay Adıyaman uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı