Çok ucuz fiyatlarla Konya Adıyaman uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Adıyaman’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 5 dakikadır.

Konya Adıyaman uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Adıyaman’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Adıyaman uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Adıyaman’da nerelere gidebiliriz?

Konya Adıyaman Uçak Bileti

Konya Adıyaman Uçak Bileti

Tarih boyunca birçok kültürü barındıran Adıyaman, günümüzde önemli uygarlıkların en görkemli miraslarına ev sahipliği yapar. Eşsiz güzellikteki tarihi ve kültürel eserleri doğrultusunda UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer edinen kent; Babil, Pers, Asur, Yunan, Kommagene, Roma, Bizans, Sasani, Ermeni, Emevi, Abbasi, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarının hakimiyeti altına girdi.

2150 metre yükseklikte etkileyici bir görüntüye sahip olan Nemrut Dağı, şehrin Güneydoğusunda yer alır. Kralların ve tanrıların dev heykellerine ev sahipliği yapan Nemrut Dağı, UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Kommagene Kralı I. Antiochos’un atalarına ve tanrılarına minnettarlığı göstermek adına yaptırdığı anıtsal heykelleri, mezarları ve eşsiz manzarası ile görenleri kendine hayran bırakan bölge Helenistik Dönemin en görkemli kalıntılarını oluşturur. Ülkemizde güneşin doğuşu ve batışının en güzel izlendiği yerlerden biri olan Nemrut Dağı, şehrin turizmine canlılık kazandıran en önemli merkezdir.

Adıyaman şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunan Haydaran Kaya Mezarları, Taşgedik Köyü sınırlarındadır. Dikdörtgen bir niş içine yapılan kabartmalar ile ilgi çekici bir görünüm sunan kaya mezarları, Güneş Tanrısı Hellias ve Kral Antiochos’un tokalaşmasını simgeler.

Konya Adıyaman uçak bileti fiyatları

Adıyaman seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Adıyaman seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Adıyaman uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Konya Havalimanı içinden de Konya Adıyaman uçak bileti satın alınabiliyor.

Adıyaman Havalimanı Ulaşım

Adıyaman Havalimanı, şehir merkezine 22 km mesafede olup havalimanından merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi hızlı bir seçenek olan taksidir. Havalimanında 24 saat boyunca hizmet veren taksiler yolun durumuna göre sizi merkeze en hızlı şekilde götürecektir. Araç kiralamak isteyenler için ise havalimanı içerisinde bulunan AVİS firmasından istediğiniz model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu servisleri ise havalimanından Adıyaman merkeze gitmek isteyenler için bir başka alternatiftir. Burada 24 saat Türk Hava Yolları firmasının yolcular için tahsis ettiği servisler bulunmaktadır. Ayrıca HAVAŞ’da çift yön transfer tapmaktadır.  Bu firmaları kullanarak merkeze hızlı ve rahat bir şekilde ulaşıyor.

Konya Adıyaman uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.