Çok ucuz fiyatlarla Hakkari Afyon uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hakkari’den Afyon’a haftada bir gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 23 saat 25 dakikadır.

Hakkari Afyon uçak bileti al!

Sizde Hakkari’den Ayfon’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hakkari Afyon uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Afyon’da nerelere gidebiliriz?

Hakkari Afyon Uçak Bileti

Hakkari Afyon Uçak Bileti

Batı Anadolu Bölgesinde yer alan Uşak, Türkiye’nin termal turizm merkezidir. Gıda sektörü ve mermercilik alanında oldukça gelişen şehir, yıl boyunca belirli bir turist kitlesine ev sahipliği yapar. Afyon geçmişte farklı medeniyetler tarafından hakimiyet altına alınan bir kenttir. Günümüzde Afyon’da ve çevresinde çeşitli kültürlere ait pek çok kalıntıya rastlanır.

225 metre yüksekliği ile şehrin kalbi ve simgesi olan Afyon Kalesinin, yıllar boyunca farklı milletler tarafından savunma amacı ile kullandığı bilinir. 4 adet gösterişli sarnıca sahip olan yapı, Selçuklu döneminin mimari tarzını yansıtan bölümleri ile ilgi çekicidir. Tanrıça Kybele’ye adanan kutsal tapınakları olan Afyon Kalesinin, en son restorasyonunu 1573 yılında geçirdiği bilinir.

1273 yılında yapılan Afyon Ulu Cami, bir Selçuklu mimarisidir. Minaresi tuğladan yapılan cami, 3 adet gösterişli kapıya sahiptir. 40 adet ahşap sütun üzerine kurulu olan yapı halk arasında ’40 Direkli Cami’ olarak da anılır. Ulu Caminin bir başka özelliği ise Selçuklu döneminden günümüze kadar ulaşan en eski ahşap direkli cami özelliğini taşımasıdır.

Hakkari Afyon uçak bileti fiyatları

Afyon seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Afyon seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hakkari Afyon uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00’dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı içinden de Hakkari Afyon uçak bileti satın alınabiliyor.

Hakkari Afyon uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı