Çok ucuz fiyatlarla Kütahya Afyon uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kütahya’dan Afyon’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 25 dakikadır.

Kütahya Afyon uçak bileti al!

Sizde Kütahya’dan Afyon’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kütahya Afyon uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Afyon’da nerelere gidebiliriz?

Kütahya Afyon Uçak Bileti

Kütahya Afyon Uçak Bileti

İç Ege ve İç Anadolu Bölgelerini birbirine bağlayan Afyon, Türkiye’nin en eski yerleşim birimlerinden biridir. Milattan önce 2000’li yıllarda Hattaniler tarafından aktif bir merkez olarak kullanılan şehrin tarihi milattan önce 3000’li yıllara kadar dayanır. Türkiye’nin en belirgin termal turizm merkezi olan şehir bu özelliği ile beraber yıl içinde yüksek oranlarda turist çekmeyi başarır. Afyon aynı zamanda ülkemizde gıda turizminin de öncülerinden biridir.

225 metre ile Türkiye’nin en yüksek kalelerinden biri olan Afyon Kalesi, şehre gelen gezginlerin dikkatini toplar. Milattan önce 1350 yılına ait olduğu tahmin edilen kale, Hitit İmparatoru II. Murşil döneminde inşa edildi. Volkanik bir dağın tepesinde yer alan yapı Tanrıça Kybele’ye adanan pek çok tapınma alanı ile çevrilidir. Osmanlı döneminde önemli bir idare merkezi olarak görev alan kale, II. Selim döneminde 1573 yılında önemli bir restorasyon döneminden geçirildi.

Sultan Divani Mevlihanesi, Anadolu’da kurulan ilk mevlihanelerden biridir. Kuruluşu 13. yüzyıla dayanan merkez, Konya’dan sonra ülkemizinde en büyük mevlenihanesidir. Bu kutsal alan Afyon’un en önemli inanç turizmi noktalarından biridir.

Kütahya Afyon uçak bileti fiyatları

Afyon seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Afyon seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kütahya Afyon uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kütahya Havalimanı Ulaşım

2012 yılında inşa edilmiş olan Kütahya Zafer Havalimanı, senede 80 binden fazla yolcunun geçiş noktası olmakla beraber Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak illerine hizmet vermekte. Kütahya merkeze 40 km mesafede olan havalimanından şehir merkezine ulaşmak için çeşitli alternatifler bulunuyor. Kodu KZR olan Kütahya Zafer Havalimanından şu anda sadece iç hatlar uçuşları yapılmakta. Kütahya Havalimanı’nda beklerken kafe, restoran ve ATM’lerden faydalanabilirsiniz.

Havalimanından merkeze gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz Kütahya Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan otobüslere binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şayet sadece belirli saatlerde hizmet veren otobüs ya da servisleri tercih etmek istemezseniz şehir merkezine kalkan minibüslere de binebilirsiniz.

HAVAŞ, belirli saatlerde şehir merkezinden havalimanına seferler düzenlemekte. HAVAŞ’ın servislerinden faydalanmanız da mümkün. HAVAŞ’ın güzergahı Zafer Havalimanı, Germiyan Kampüsü, Transfer İstasyonu, Otogar şeklindedir. Yolcu indirme noktaları ise Germiyan Kampüsü, Tren Garı, Otogar şeklindedir.

Havalimanı, şehir merkezine 40 km mesafede olmakta ve yolculuk süresi bir saat kadar sürmektedir. Dilerseniz terminal binasının önünden kalkan taksilerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz yine terminal içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden dilediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayıp şehre geçiş yapabilirsiniz.

Kütahya Havalimanı içinden de Kütahya Afyon uçak bileti satın alınabiliyor.

Kütahya Afyon uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.