Çok ucuz fiyatlarla Mardin Afyon uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Mardin’den Afyon’a her gün en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8 saat 5 dakikadır.

Mardin Afyon uçak bileti al!

Sizde Mardin’den Afyon’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Mardin Afyon uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Afyon’da nerelere gidebiliriz?

Türkiye’nin “termal başkenti” olan Afyon, İç Anadolu ve Batı Anadolu Bölgelerini birbirine bağlar. Gıda sektörü ve mermercilik alanında da ön plana çıkan kent, 2005 yılında Afyonkarahisar adını aldı. Tarihi milattan önce 3000 yılına kadar dayanan şehir, yüzyıllar boyunca pek çok medeniyetini konuk etmesi ile tanınır.

Milattan önce 1350 yılına ait olan Afyonkarahisar Kalesi, şehrin en merkezi yerindedir. 225 metre yükseklikte olan yapı, yıllar boyunca Afyon’da hakimiyet kuran uygarlıkların savunma kalesi olarak kullanıldı. 4 adet büyük sarnıç, Tanrıça Kybele’ye adanan tapınma alanları ile çevrili olan kalenin etrafı antik bir değer taşır. Eşsiz bir seyir zevki sunan eser şehrin eşsiz manzarasını ayaklar altına serer.

Anadolu’nun ilk mevlevihanelerinden biri olan Sultan Divani Mevlevihanesi, Konya’dan sonra gelen en önemli mekandır. Kuruluşu tam olarak 13. yüzyıla dayanan yapı, 16. yüzyılda mevlenilik alanında önemli bir merkez oldu. Her yıl belirli zamanlarda aşure ayı düzenlenen bölge, yas ayı ile kapılarını yerli ve yabancı pek çok turiste açar. Manevi hazzın doruklarda olduğu Sultan Divani Mevlevihanesi kentin kültürel değerlerinin bir simgesidir.

Mardin Afyon uçak bileti fiyatları

Afyon seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Afyon seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Mardin Afyon uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Mardin Havalimanı içinden de Mardin Afyon uçak bileti satın alınabiliyor.

Mardin Afyon uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.