Ağrı'dan Adıyaman'a seyahat etmek isteyenler de Ağrı Adıyaman uçak bileti için TatilCity.NET'i tercih ediyor. TatilCity ekibi olarak ise sizlere seyahatiniz süresince faydalı olabileceğini düşündüğümüz ufak bilgiler vermek istedik. Ağrı'dan Adıyaman'a günlük bir uçuş düzenlenmektedir. Ağrı'dan Adıyaman'a uçuş süresi aktarmalarla beraber 14 saat 55 dakika sürmektedir.

Ağrı Adıyaman uçak bileti al!

Ağrı'dan Adıyaman'ya seyahat etmek ve en ucuz Ağrı Adıyaman uçak bileti satın almak isteyenler TatilCity.Net'e girerek pratik bir şekilde uçak biletlerini alıyorlar. İstenen gün ve saate göre en ekonomik Ağrı Adıyaman uçak bileti sitemizden temin edilebilir. Ucuz uçak bileti almak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Peki, Adıyaman'da nerelere gidebiliriz?

adıyaman1 300x169 Ağrı Adıyaman Uçak Bileti

Ağrı Adıyaman Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin batı kesiminde yer alan Adıyaman‘ın tarihi oldukça eskidir. Bu sebeple pek çok tarihi mirası ve doğal güzelliği bulunuyor. Örneğin Nemrut Dağı – Ören Yeri yerli yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerden. Kommagene Kralı Antiochos'a ait tümülüs ve kutsal alanların bulunduğu yer şehrin en önemli tarihi alanlarından birisi. Adıyaman şehir merkezinde bulunan ve şehrin simgesi konumundaki Adıyaman Kalesi bir höyük üzerine inşa edilmiş. Belediye restore çalışmaları yaparak kaleyi desteklemekte. Bu şekilde yıllarca daha ayakta durabilecek ve nesillerce ziyaret edilebilecek. Adıyaman ziyaretinizde siz de görmek isteyebilirsiniz.

Cendere Çayı üzerindeki tarihi Cendere Köprüsü dünyanın en eski köprüleri arasında yer alıyor. Yapısı itibarı ile dikkat çeken köprü günümüzde hala ayakta kalabilmiş ender tarihi miraslardan. Karakuş Tümülüsü mazisi ise Kommagene Kraliyet ailesine dayanıyor. Adını sütun üzerindeki kartal heyelinden alan tümülüs bir anıt mezar. Tıpkı diğer illerimizde olduğu gibi Adıyaman'da da tarihi bir çarşı bulunuyor. Oturakçı Pazarı adlı tarihi çarşıda turistik eşya, halı, kilim, el sanatları ürünleri bulmak mümkün. Şayet Adıyaman'dan hatıra maksadıyla bir şeyler almak isterseniz mutlaka uğramanızı öneririz. Roma doneminde inşa edilmiş olan bir diğer önemli tarihi yapı ise Gerger Kalesi. Bu kaleye Selçuklu ve Osmanlı döneminde pek çok ekleme yapılmış. Kommagene Krallığına dayanan bir başka tarihi kale ise Yeni Kale. Bu tarihi kale, Kâhta ilçesine bağlı Kocahisar köyünde ziyaret edilebilir.

Ağrı Adıyaman uçak bileti fiyatları

Adıyaman seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Adıyaman seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Ağrı'dan Adıyaman'a ya da Adıyaman'dan Ağrı'ya gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Ağrı Adıyaman uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Havalimanı Ulaşım

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Ağrı Havalimanı küçük yapıda bir havalimanıdır. Şehre uzaklığı ortalama 9 km civarındadır. Sivil hava trafiğine 1997 yılında açılmıştır. Ahmed-i Hani Havalimanı olarak da bilinen havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif yol bulunuyor. Aynı zamanda şehir merkezinden havalimanına gitmek için de bu alternatifler geçerlidir.

Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan uçak saatlerine göre ayarlanmış olan belediye otobüsleri bulunmaktadır. Bu otobüsler ile şehre ulaşmak mümkündür. Şehir merkezine yakın bir mesafede olunduğundan taksiler de hızlı bir ulaşım aracı olarak tercih edilebilir.

Havalimanında araç kiralam a hizmeti sunan firmalar da bulunmaktadır. Dilendiği takdirde beğeni fiyat aralığına göre istenen bir araç kiralanabilir ve merkeze rahatlıkla gidilebilir.

Ağrı Adıyaman uçak bileti Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

Adıyaman Havalimanı Ulaşım

Adıyaman Havalimanı, şehir merkezine 22 km mesafede olup havalimanından merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi hızlı bir seçenek olan taksidir. Havalimanında 24 saat boyunca hizmet veren taksiler yolun durumuna göre sizi merkeze en hızlı şekilde götürecektir. Araç kiralamak isteyenler için ise havalimanı içerisinde bulunan AVİS firmasından istediğiniz model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu servisleri ise havalimanından Adıyaman merkeze gitmek isteyenler için bir başka alternatiftir. Burada 24 saat Türk Hava Yolları firmasının yolcular için tahsis ettiği servisler bulunmaktadır. Ayrıca HAVAŞ'da çift yön transfer tapmaktadır.  Bu firmaları kullanarak merkeze hızlı ve rahat bir şekilde ulaşıyor.

Ağrı Adıyaman uçak bileti TatilCity.NET'te çok ucuz fiyatlı.