Çok ucuz fiyatlarla Amasya Erzincan uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Size faydalı olabileceğini düşündüğümüz ufak bilgiler de vermek istiyoruz. Amasya'dan Erzincan'a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahilindedir ve 1 gün 12  saat 15 dakika sürmektedir.

Amasya Erzincan uçak bileti al!

Siz de Amasya‘dan Erzincan'a seyahat edecekseniz TatilCity.Net üzerinden ucuz Amasya Erzincan uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizde istenen gün ve saate göre en ekonomik Amasya Elazığ uçak bileti bulabilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak sitemizde çok kolay! Hemen tıklayın anında yerinizi ayırtın!

Peki, Erzincan'da nerelere gidebiliriz?

erz1 1 300x169 Amasya Erzincan Uçak Bileti

Amasya Erzincan Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinin batı kesiminde yer alan ilimiz Erzincan, çok köklü bir tarihe sahip. Öyle ki Hititler ve Urartular gibi uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan şehir dönemin izlerini tarihi alan ve eserlerle hala taşımakta. Erzincan ziyaretiniz esnasında gezip görebileceğiniz pek çok yer var. Örneğin tarihi Saltuklulara uzanan Mama Hatun Türbesi, Tercan ilçesinde bulunuyor. Dört köşesi silindirik biçimde olan ve yapımında kesme taş kullanılan kervansaray büyük mimari bir yapıya sahip. Ayrıca burada Saltuklu Prensesi Mama Hatun adına yaptırılmış bir türbe de bulunmakta. Erzincan'ın Refahiye ilçesinde bulunan Köroğlu Mağarası içerisinde kesilme taşlarla yapılmış olan oturaklar dikkat çeker. Taş merdivenlerle çıkabildiğiniz bu mağara oldukça ilginizi çekecek.

Kaplıca ve içmeleri ile de meşhur olan ve bu bağlamda hem yerli hem de yabancı turistleri çeken Erzincan'da Ekşisu Kaplıcası'nı ziyaret etmenizi öneririz. Suları içerisinde magnezyum, sodyum ve karbondioksit bulunuyor.  Romatizma ve solunum yollarına iyi geldiği bilinen kaplıcalar sağlık turizmi açısından önemli bir yerde. 1994 yılında Doğal Sit Alanı olarak belirlenen ve ilçe ile aynı taşıyan Otlukbeli Gölü ilgi çeken yerlerden biri. Ayrıca göl içinde maden suyu oluşumu da mevcut. Mesirelik alan olarak halkın sık gittiği bu doğal yeri ziyaret edebilirsiniz.

Amasya Erzincan Uçak bileti fiyatları

Erzincan seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air, Sun Express hava yolu şirketlerinin Erzincan seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Amasya'dan Erzincan'a ya da Erzincan'dan Amasya'ya gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Amasya Erzincan uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Amasya Erzincan uçak bileti Amasya Merzifon Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

erz

Erzincan Havalimanı Ulaşım

1988 yılından beri iç hat seferleriyle hizmetini sürdüren Erzincan Havalimanı şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alan ve bulunuyor. Kategori olarak hem sivil hem de askeri hizmet vermektedir. Kendi otoparkı bulunan havalimanında özel araçlar rahatlıkla park edilebilir. Şehir merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler mevcut.

Havalimanından merkeze sürekli olarak dolmuşlar kalkmaktadır. Toplu taşıma tercih edenler dolmuşlara binebilirler. Ayrıca havalimanında 24 saat hizmet veren bir de taksi durağı bulunuyor. Arzu edenler buradan taksi ile geçiş yapabilirler.

Havalimanında bulunan Avis, Asis ve City 24 firmaları ise 24 saat araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenilen türde kiralanacak bir araç ile günün her saati şehre rahatça ulaşılabilir.

Amasya Erzincan uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.