Çok ucuz fiyatlarla Amasya Iğdır uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Amasya'dan Iğdır'a en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 25 saat 35 dakikadır.

Iğdır otelleri.. Hem de çok ekonomik fiyatlar ile.. Üstüne bir de çekici tatil fırsatları ile uygun fiyatlı Iğdır uçak bileti web sitemizde!

Iğdır Otelleri

Iğdır'da yapılacak şeyler

Iğdır hakkında çeşitli bilgiler… Iğdır gezilecek yerler almanağı sizler için hazırlandı.

tatil city

Iğdır ucuz uçak bileti

Amasya Iğdır uçak bileti al!

Sizde Amasya‘dan Iğdır'a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Amasya Iğdır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Iğdır'da nerelere gidebiliriz?

Amasya Iğdır Uçak Bileti 300x185 Amasya Iğdır Uçak Bileti

Amasya Iğdır Uçak Bileti

Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Iğdır, tarihi açıdan pek çok kalıntı barındırır. Ortaçağa ait olduğu bilinen ve Urartular zamanında savunma amacıyla inşa edilen, bölgenin en eski kalesi olan Karakale Harabesi, Ermenistan sınırında yer alıyor. Şehre gittiğinizde Karakale Harabesi'nin zamana meydan okuyan yapısını görmek isteyebilirsiniz. 12. yüzyıl Selçuklu taş işlemeciliğinin örneklerinden olan Selçuklu (Harmandöven) Kervansarayı 1986 yılında koruma altına alınmıştır. 1892 yılında göktaşı düşmesi sonucunda meydana gelen Meteor (Göktaşı) çukuru  Arizona'daki Barringer Krateri'nden sonra dünyada 2. büyük çukurdur. Çukurun etrafında değişik şekillerde işlenmiş taşlara rastlanır. Ağrı dağının kuzey yamaçlarındaki Yakup Vadi'sinde bulunan Ahura Harabeleri Artaksiyalı Krallığı zamanında kurulmuştur.

Türkiye'nin 100 yıllık tuz ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte olan Tuzluca Tuz Mağaralarının solunum hastası birçok kişiye iyi geldiği bilinir. Ermeniler saldırılarını sembolize eden Şehit Türkler Anıtı Müzesi'nin yerden yüksekliği 43,5 metredir. Bu özelliği ile de ülkemizdeki en büyük anıt unvanına sahiptir.  Iğdır'a seyahatinde gezmekten keyif alabileceğiniz Gökdekli Kümbeti, Koçbaşı Mezar Taşları, Köroğlu Kalesi ve Leylek Heykeli şehrin tarihi ve sosyal yaşantısının izlerini yansıtır.

Amasya Iğdır uçak bileti fiyatları

Iğdır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Iğdır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Amasya Iğdır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Amasya Merzifon Havalimanı içinden de Amasya Iğdır uçak bileti satın alınabiliyor.

Iğdır Havalimanı Ulaşım

Iğdır Havalimanı şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Havalimanı şu anda iç hatlar servisi ile hizmetini yürütüyor. Sivil kategoride hizmet veren havalimanından şehir merkezine ulaşım için çeşitli alternatifler bulunuyor. Şehir merkezinden havalimanına da benzer şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanında bir de açık otopark bulunuyor. Kendi özel aracınızı bu otoparka bırakıp dilediğiniz yere güven içerisinde gidebilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma tercih etmek isterseniz havalimanından kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. Şehir merkezine otobüsle 30 dakikada varabilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatine göre hareket ettiğinden uçaktan iner inmez binebilir ve şehre ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı terminal binasında bulunan araç kiralama şirketinden dilediğiniz modelde ve fiyat aralığına göre bir araç seçebilir ve şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Terminal binasında göreceğiniz Rimal firması araç kiralama konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Taksi

Bir diğer seçenek ise trafik durumuna göre şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşabileceğiniz taksiler. Terminal binası önünde bulunan ve 24 saat hizmet veren taksi duraklarından bir taksiye binerek şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Amasya Iğdır uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.