Çok ucuz fiyatlarla Amasya Şırnak uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Amasya’dan Şırnak’a en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 22 saat, 50 dakikadır.

Ucuz fiyatlar ile Şırnak otelleri de Tatil City’de. Şırnak otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Şırnak Otelleri

Şırnak’da yapılacak şeyler

Şırnak’a gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Şırnak’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Şırnak Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Amasya Şırnak uçak bileti al!

Sizde Amasya‘dan Şırnak’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Amasya Şırnak uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şırnak’ta nerelere gidebiliriz?

Amaya Şırnak Uçak Bileti

Amaya Şırnak Uçak Bileti

Şırnak, Mezopotamya olarak da bilinen Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunur.  Milattan önce 4000 yılından kaldığı bilinen Finik Ören Yeri ve Kalesi Cizre sınırları içinde yer alır. İçinde çeşitli kabartmalar bulunan mağara, şehirde gidilmesi gereken yerler arasındadır. Tarih severler için yine 639 yılında Abbasiler döneminde Hz. Ömer zamanında eski bir kiliseden dönüştürülmüş olan Cizre Ulu Camii dikdörtgen planlıdır. Burada Selçuklu Dönemine ait birçok kalıntıya rastlayabilirsiniz. Hz. Nuh’un tufandan sonra Cizre’ye yerleştiği ve orada hayatına devam ettiği bilinir. Nuh Peygamber Türbesi önce havra, daha sonra kilise ve 639 yılında da Camiye çevrilmiştir.  Cizre’de bulunan Kırmızı Medrese ve İsmail Ebul-İz El Cezeri Müzesi de kentte dikkat çeken yerler arasındadır.

Cudi Dağı Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nin özellikle dini yönden önemli bir dağıdır. Şırnak’a gittiğinizde görmeden dönmemeniz gereken yerlerden biridir. M. S. 57 yılında yapıldığı bilinen Meryem Ana Kilisesi de özellikle Hristiyanlığın ilk yayılmaya başladığı dönemlerde inşa edilmiştir. 15. yüzyılda yapılan Abdaliye Medresesi ( Mir Abdal), Mem u Zin’in aşkını anlatır. Günümüzde hala Arap turistlerin fazlasıyla ilgisini çekmektedir.

Amasya Şırnak uçak bileti fiyatları

Şırnak seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şırnak seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Amasya Şırnak uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Amasya Merzifon Havalimanı içinden de Amasya Şırnak uçak bileti satın alınabiliyor.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Ulaşım

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Cizre İdil karayolu üzerinde bulunmakta olup merkeze 9 km mesafededir. İç hat seferleri aktif olarak devam eden havalimanına ulaşma ya da havalimanından merkeze geçmenin pek çok alternatif yolu bulunuyor. Havalimanında ayrıca otopark hizmeti verilmekte olup şayet özel aracınız varsa park etme imkanına da sahipsiniz.

Şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular taksi ya da toplu taşıma araçlarından faydalanabilmekte.

Taksi

Şehir merkezine gitmek için en hızlı yol taksi olacaktır. Şırnak trafik itibarı ile yoğunluğu gayet az olan bir il. Bu sebeple şehir merkezine herhangi bir trafik sorunu yaşamadan kolaylıkla varabilirsiniz.

Otobüs

Eğer toplu taşıma kullanmak isterseniz terminal binasının hemen yakınında otobüs duraklarını görebilirsiniz. Buradan günün hemen hemen her saatinde şehir merkezine giden otobüs bulmanız mümkün. Taksiye göre daha hesaplı olan otobüsler ile Şırnak merkeze kolaylıkla gidebilirsiniz.

Amasya Şırnak uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.