TatilCity.NET Antalya Amasya uçak bileti alanlar için ihtiyaç duyacakları minik bilgiler veriyor. Antalya’dan Amasya’ya pek çok uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi Antalya’dan Amasya’ya yaklaşık  olarak 3 saat 40 dakika sürmektedir.

Antalya Amasya uçak bileti al!

En ucuz Antalya Amasya uçak bileti satın almak isteyenler TatilCity.NET’e giriyor, istediği gün ve saate Amasya uçak biletini satın alıyor. Ekonomik Antalya Amasya uçak bileti sitemiz üzerinde mevcut. Ucuz uçak bileti almak için doğru adrestesiniz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

İstanbul Amasya Uçak Bileti

Antalya Amasya Uçak Bileti

İlk medeniyetlerin Anadolu’da kurulduğu yerlerden birisi olan Amasya’da pek çok doğal ve tarihi doku bulunmaktadır. Kemerli bir köprü olan tarihi Meydan Köprüsü, İstasyon Mahallesiyle Hacı İlyas Mahallelerini birbirine bağlamaktadır. 1865 yılında defterdar Hasan Talat Efendi tarafından yaptırılmış olan Hazeranlar Konağı, geleneksel Osmanlı mimarisinin örneklerindendir.

Nehrin kenarında bulunan Amasya Caminin süslemeleri ve özellikle şadırvanı dikkat çekicidir.  Osmanlı’ya ait pek çok eser barındıran Amasya Müzesi iki katlıdır. Ayrıca binada mumyalanmış insan bedeni de bulunmaktadır. Şehzadeler Müzesi, şehzadeler Mehmed Çelebi, Alaaddin Çelebi, Ahmet Çelebi, Bayezid Çelebi ve Mustafa Çelebi’nin balmumu heykellerini barındırıyor.

 

Antalya Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya’ya seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya’ya uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz. Bu güzergah için Türk Hava Yolları uçak bileti tercih edilebilir.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre Antalya’dan Amasya’ya ya da Amasya’dan Antalya tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan artana doğru sıralanır. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun ve en ekonomik Amasya uçak biletini alabilirsiniz.

Antalya Havalimanı Ulaşım

Antalya Havalimanı şehir merkezine 10 km’lik bir mesafededir. Buradan şehrin merkezine giden otobüsler, HAVAŞ, özel araç ya da taksi bulmak mümkündür. Eğer özel araç ile gidilecekse şehir merkezine D400 kara yolu üzerinden kolay bir şekilde gidilebilir. Havalimanında 2000’den fazla araç kapasiteli bir otopark bulunduğundan havalimanına geldiğinizde burada arabanızı rahatça bırakabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’nda araç kiralama firmaları da bulunmaktadır. Arzu eden yolcular istedikleri model ve fiyat aralığında araç kiralayıp merkeze gidebilirler. Burada bulunan araç kiralama firmaları arasında; Hertz, Budget, Avis, Filo, Aytucar, Travelium, YesNational, Europcar bulunuyor. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler 600A hatlı otobüs ile merkeze ulaşabilirler.

Antalya Amasya uçak bileti Antalya Havalimanı içinden de satın alınabilir.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Dip Not : Antalya Amasya uçak bileti için de TatilCity.NET düşük hizmet bedelleri kesiyor.