Çok ucuz fiyatlarla Diyarbakır Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır’dan Amasya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 6 saat 15 dakikadır.

Diyarbakır Amasya uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır‘dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Amasya Uçak Bileti

Diyarbakır Amasya Uçak Bileti

Anadolu’nun en eski uygarlıklarından biri olan Amasya‘nın tarihi binlerce yıl öncesine dayanıyor. Bir Karadeniz şehri olan Amasya, Kurtuluş Savaşının başlangıç temellerinin atıldığı yer olması ile de büyük bir öneme sahiptir. Aynı zamanda Osmanlı dönemindeki stratejik konumu için şehzadelerin eğitim almaları ve kendilerini yetiştirmeleri için gönderilen şehir, Osmanlı kültüründen kalma pek çok mimariye de ev sahipliği yapıyor. Mistik yapısı ile krallığa başkentlik yapan Amasya, ülkemizde görülmesi gereken illerden biridir.

Amasya Valisi Ziya Paşa tarafından 865 yılında yaptırılan Amasya Saat Kulesi, tarihinde 3 defa yıkılmış ve ardından yenisi inşa edilmiştir. Günümüzdeki saat kulesi ise 2002 yılında yapılmıştır. Kentin sembollerinden biri olan saat kulesi şehir merkezinde yer alır.

Taşova ilçesine 15 km mesafede yer alan Borabay Gölü, şehrin doğal güzelliğini yansıtan en güzel köşelerinden biridir. Denizden 800 metre yükseklikte bulunan Borabay Gölü, krater bir göl olma özelliğine sahiptir. Derinliği 25 metre olan göl, doğaseverlerin uğrak noktalarından biridir.

Kentin en güzel ve şirin yeri olan Yalıboyu, mimari dokuları ile Osmanlı dönemi izlerini taşıyor. Yeşilırmak sahil şeridinde yer alan Yalıboyu evleri günümüzde bar, restoran ve otel olarak işletiliyor. Muhteşem Yeşilırmak manzarasını izlerken kahvenizi yudumlayabileceğiniz Yalıboyu, gezginlerin gönlünü fethetmeyi başarıyor.

Diyarbakır Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Diyarbakır Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.