Çok ucuz fiyatlarla Mardin Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Mardin’den Amasya’ya her gün en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 5 dakikadır.

Mardin Amasya uçak bileti al!

Sizde Mardin’den Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Mardin Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Mardin Amasya Uçak Bileti

Mardin Amasya Uçak Bileti

Osmanlı’nın sancak beyliği olarak uzun yıllar boyunca aktif olan Amasya, Türk İslam kültürünü her bir toprağında muhafaza eden bir şehirdir. Yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıkların hakimiyeti altına giren Amasya; kültürel, tarihi ve doğal açıdan Karadeniz’in en güzel şehirleri arasındadır.

Etrafı sedir, kestane, sarıçam ve kayın ağaçlarının cezbedici duruşu ile görkemli bir hal alan Borabay Gölü, Taşova ilçe sınırları içindedir. Dereden gelen kaynak suları ile beslenme kaynağını oluşturan Borabay, tabandan kaymalı bir yatağa sahiptir. 25 metre derinliğe, 300 metre genişliğe ve 900 metre uzunluğa sahip olan Borabay Gölü, muhteşem manzarası ile yerel halkın ve şehre gelen gezginlerin daimi adresidir.

Helenistik dönemde uzun yıllar boyunca Pontus Rum’un bölgeyi başkent olarak kullanması sonucunda pek çok antik değerleri ile dikkat çeken Kral Kaya Mezarları, şehrin tarihi ve kültürel olmak üzere en ilgi çekici bölgesidir. Yeşilırmak Vadisi boyunca, irili ufaklı 21 mezarın olduğu fakat günümüze kadar yalnızca belirli bir kısmının gelebildiği bilinen bölge, kayalara oyulan yollar ve evler ile tarihin pek çok dönemine tanıklık eder.

Mardin Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Mardin Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Mardin Havalimanı içinden de Mardin Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Mardin Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.