Çok ucuz fiyatlarla Muş Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Muş’tan Amasya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 12 saat 50 dakikadır.

Muş Amasya uçak bileti al!

Sizde Muş‘tan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Muş Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Muş Amasya Uçak Bileti

Muş Amasya Uçak Bileti

Karadeniz’in en güzel şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkan Amasya, yemyeşil tabiatı, gölleri ve şelaleleri ile huzurun adresidir. Oldukça yalın bir doğaya sahip olan kent, yerel halk tarafından özellikle hafta sonu kaçamaklarının keyfini çıkarabileceği şehirlere örnektir. İmparatorluklara başkentlik yapan Amasya, aynı zamanda köklü tarihi ile de görenler üzerinde büyük bir etki bırakır. Selçuklu ve Osmanlı’ya dair pek çok izin günümüzde hala varlığını sürdürdüğü şehir, tarihsel ve kültürel süreçleri ile görülmeye değerdir.

Kerpiç dolgulu yapılar olarak dikkatleri üzerine çeken Yalıboyu Evleri, Yeşilırmak sahili boyunca görebileceğiniz hoş mimarilerdir. Şehrin ilk kuruluş temalı yapılarını gözler önüne seren tarihi yapılar, sur duvarları üzerinde ahşap çıktıları ile dikkat çeker. Her biri diğer bir evin manzarasına engel olmayacak şekilde inşa edilen evler geleneksel Osmanlı kültürünün en belirgin özelliklerini her bir noktasında barındırır. Şehrin karakteristik havasını, dokusu bozulmayan sokaklara göre entegre eden Yalıboyu evleri, tarihsel kimliği ile uyumlu bir bağlantı içindedir. Tek kat veya yoğunlukla iki kat olarak inşa edilen yapılarda mutlaka bahçe veya avlu bulunur. Tarih kokan yapılar şehrin sarp ve dik kayalarının önünde her mevsim ayrı bir fotoğraf görüntüsü oluşturur. Amasya’nın en dikkat çekici güzelliklerinden biri olan tarihi yapılar günümüzde mesken dışında turizme katkı sağlamak amacı ile farklı amaçlar için ziyarete açıktır.

Muş Amasya uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz.

Muş Havalimanı Ulaşım

Muş Havalimanı şehir merkezine 17 m uzaklıktadır. Şehir merkezine en hızlı şekilde gitmek istiyorsanız tercihiniz taksiden yana olmalıdır. Taksi durağı havalimanında günün 24 saati hizmet vermektedir. Toplu taşımayı tercih edenler için Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra merkeze ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak isteyenler için ise terminal binasında araç kiralama firmaları hazır olarak beklemektedir. Muş Havalimanında araç kiralama firmaları Rent

A Car ve Veysel Baba bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz model ve ücret aralığında araç kiralayabilir ve şehir merkezine hızla varabilirsiniz.

Muş Havalimanı içinden de Muş Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Muş Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.