Çok ucuz fiyatlarla Bodrum Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bodrum’dan Amasya’ya her gün en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 20 dakikadır.

Bodrum Amasya uçak bileti al!

Sizde Bodrum’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bodrum Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Bodrum Amasya Uçak Bileti

Bodrum Amasya Uçak Bileti

Karadeniz’in kültürel ve tarihsel süreçlerini en güzel şekilde anlatan şehirlerden olan Amasya, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait gözde merkezlerden biridir. Şehir merkezinde ve çevresinde bulunan tabiat güzellikleri ile dikkatleri üzerine çeken bölge tarihi, kültürel açıdan olduğu kadar doğal güzellikleri ile de göz alıcıdır.

Taşova ilçesi sınırları içinde olan Borabay Gölü etrafı kayın, sarıçam ve kestane ağaçları ile çevrili bir bölgedir. Şehrin doğal harikası olan gölün güney kıyısı sarp ve diktir. Dereden gelen kaynak suları ile beslenen gölün tabandan su kaynaması vardır. Doğu ve batı yönlerinde uzanan Borabay, 300 metre genişliğe, 900 metre uzunluğa ve 25 metre derinliğe sahiptir. Şehir merkezine 50 kilometre uzaklıkta olan bu tabiat harikası ziyaretçilerine muhteşem bir seyir zevki yaşatır.

Şehrin en karakteristik tarzı olan Yalıboyu evleri, Yeşilırmak sahil şeridi boyunca devam eder. Muhteşem bir kültürel mirası gözler önüne koyan bölge 19. yüzyıl Osmanlı sivil mimarisinin en gösterişli örneklerinin bütünlerinden biridir. Günümüzde mesken dışında farklı amaçlar içinde ziyaretçilerine açık olan Yalıboyu evleri görülmeye değerdir.

Bodrum Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bodrum Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bodrum Havalimanı Ulaşım

Havalimanından Bodrum merkeze ulaşmak için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birisi iç hat geliş ve gidiş terminalinin çıkışında bulunan otobüs duraklarından kolaylıkla binilecek otobüslerdir. Otobüs ile Muğla il merkezinde bulunan Menteşe ilçesi ile Yatağan ve Milas ilçelerine gitmek isteyen yolcular tercih edebilirler. Milas Bodrum Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren bazı havayolu firmalarının ise ücretsiz servisleri bulunmaktadır. Atlas Global, Pegasus ve Onur Air servis hizmetini sağlamaktadır.

Bir başa ulaşım aracı olan HAVAŞ yolculu saatlerine göre ayarlanmış otobüslerdir ve inişlerde yolcuların hizmetinde bulunmaktadır. Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için taksi hizmeti de terminalin hemen dışarısından temin edilebilmektedir. Havalimanı iç ve dış hatlar terminallerinde araç kiralama firmaları bulunmaktadır. Buralardan kiralanan araçlar ile merkez noktalara rahatlıkla gidilebilir. Özel aracı ile gitmek isteyenler ise Muğla – Bodrum Yolu’nu (D330) kullanarak merkez bölgelere gidebilirler.

Milas Bodrum Havalimanı içinden de Bodrum Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Bodrum Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.