Çok ucuz fiyatlarla Erzurum Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzurum’dan Amasya’ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 10 dakikadır.

Erzurum Amasya uçak bileti al!

Sizde Erzurum’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzurum Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Erzurum Amasya Uçak Bileti

Erzurum Amasya Uçak Bileti

Karadeniz Bölgesinde yer alan Amasya, toplumsal ve kültürel açıdan tam olarak bir Anadolu şehridir.  Kurtuluş Savaşının temellerinin atıldığı ve uzun yıllar boyunca krallığa başkentlik yapan Amasya, ilginç antik kentlere, mağaralara ve kiliselere ev sahipliği yapar. Tarihsel bütünlüğünün yanı sıra kent, oldukça ilgi çekici doğal güzelliklere de sahiptir.

Rivayete göre, ‘Memleketin dört bir yanına kızını evlendireceğini duyuran baba, kızı ile evlenmek isteyen herkesin gelip görmesini emreder. Doğudan, batıdan, kuzeyden ve güneyden binlerce kişi kızı görmek için Amasya’ya gelir. Güzelliği ile baş döndüren kızın peçesini hiç kimse açamaz. Günün birinde fakir ve köylü bir delikanlı kızın peçesini açar. İkisinin buluşması ile aniden her yer bembeyaz olur, Kızla erkeğin vücudu küller içinde yere dökülür.’ İki gencin kabri şuan Aynalı Mağara da yer alır. Şehrin eski tarihini yansıtan Aynalı Mağara, görülmeye değer bir öneme sahiptir.

19. yüzyıl sivil mimari örneği olan Yalıboyu evlerinin karşısında yer alan Alçak Köprü, günümüzde Amasya’da Romalılardan kalma tek eserdir. Kentin en güzel manzaralarından birini oluşturan evler ve köprü, pek çok gezginin seyahat rotasında yer alır.

Erzurum Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzurum Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı içinden de Erzurum Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Erzurum Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı