Çok ucuz fiyatlarla Eskişehir Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Eskişehir’den Amasya’ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 10 saat 10 dakikadır.

Eskişehir Amasya uçak bileti al!

Sizde Eskişehir’den Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Eskişehir Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Eskişehir Amasya Uçak Bileti

Eskişehir Amasya Uçak Bileti

Yüzyıllar boyunca Türklerin stratejik açıdan önem verdiği bir şehir olan Amasya, oldukça köklü bir tarihe tanıklık eder. Krallık başkenti yapan kent, aynı zamanda Kurtuluş Savaşının temellerinin atıldığı yerdir. Osmanlı döneminde şehzadelerin eğitim amacı ile gönderildiği Amasya, tarihi açıdan olduğu kadar, doğal güzelliği ile de ülkemizde ilgi çeken şehirler arasındadır.

1865 yılında Amasya Valisi Ziya Paşa tarafından yaptırılan Amasya Saat Kulesi, kentin en eski yapıları arasındadır. Şehrin simgelerinden biri haline dönüşen kule, 1938’de meydana gelen deprem sonrasında yıkılıp yeniden inşa edildi.

Amasya halkı tarafından ‘Sultaniye Medresesi’ olarak da bilinen Çelebi Mehmet Medresesi, 4 ayaklı eyvan planlı yapısı ile özel bir eserdir. 20 adet medrese odası bulunan eser, Selçuklu mimarisine aittir. Medrese, şehirde pek çok imzası bulunan Amasya Mutasarrıfı Ziya Paşa’ya aittir.

Şehrin doğal güzelliğinin tarihsel bütünlüğü ile birleştiği noktada yer alan Amasya Yalıboyu evleri, geçmişten günümüze kadar ulaşan en güzel eserler arasındadır. Yeşilırmak sahilinin kıyısında yer alan sıralı konaklar, günümüzde farklı amaçlar ile hizmete açıktır.

Eskişehir Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Eskişehir Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Eskişehir Havalimanı Ulaşım

Eskişehir Havalimanı şehirden sadece birkaç kilometre dışarıda olduğundan ulaşım da oldukça kolaydır. Mesafe yakın olduğundan en hızlı şekilde taksi ile istediğiniz noktaya varabilirsiniz. Ayrıca havalimanı önünden kalkan servisler ile şehir merkezine gitmeniz mümkündür. Direk olarak tramvaylarla otogara ulaşım bulunmasa da taksi ya da otobüs ile tramvay durağına gelip aktarma yapabilirsiniz.

Otobüsle merkeze gitmek isteyenler şehrin otobüsleri için özel olarak çıkartılan Eskart kartları ile bu toplu taşıma aracına binerek merkeze ulaşabilirler. Özel araç kiralamak isteyenler için imkanlar biraz sınırlı olsa da şehir merkezinden araç kiralamanız mümkündür.

Eskişehir Havalimanı içinden de Eskişehir Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Eskişehir Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı