Çok ucuz fiyatlarla Gaziantep Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Gaziantep’ten Amasya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 45 dakikadır.

Gaziantep Amasya uçak bileti al!

Sizde Gaziantep’ten Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Gaziantep Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Gaziantep Amasya Uçak Bileti

Gaziantep Amasya Uçak Bileti

Türkiye’nin oldukça köklü yerleşim birimlerinden biri olan Amasya, tarihi kültürel yapısı, dokusu bozulmayan mimarisi ve doğa ile iç içe geçen tabiatı ile oldukça oldukça ilgi çekicidir. Osmanlı Devleti döneminde şehzadelerin eğitim için gönderildiği Amasya, Selçuklu’nun da önemli bir merkezi durumundadır.

Karadeniz Bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Amasya, Aynalı Mağara ile Türkiye’ye ününü duyuran bir noktadır. Şehrin en güzel simgesini betimleyen Yalıboyu evlerinin tam karşısında yer alan Alçak Köprü, Roma döneminden kalan en önemli eserlerden biridir. Yüksekliğini ırmağın zaman içinde alçalıp yükselmesi ile kaybeden köprü, halk arasında Alçak Köprü olarak bilinir.

Tarihi yapıları kadar doğal güzelliği ile de oldukça dikkat çeken kent, birbirinden değerli tabiat güzelliğine ev sahipliği yapar. Taşova ilçesinde bulunan Borabay Gölü, doğal bir krater gölüdür. Derinliği 25 metre olan gölün güzelliği insanları büyüleyen bir görsele sahiptir. Şehrin en huzur verici noktalarından biri olan Borabay Gölü, özellikle bahar ve yaz aylarında kente gelen gezginlerin uğrak noktalarından biridir.

Gaziantep Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Gaziantep Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinin 20 km güneydoğusunda yer alan Gaziantep Oğuzeli Havalimanı‘ndan merkeze gitmek için pek çok seçenek bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren Gaziantep Oğuzeli Havalimanı ayrıca uluslararası uçuşlara da müsaittir.

HAVAŞ, belediye otobüsü, taksi, özel araç gibi seçeneklerle merkeze gitmek mümkündür. HAVAŞ servisleri uçakların kalkışına ve inişine göre ayarlandığından hemen her yolcu rahatlıkla bu araçları kullanabilir. Ayrıca belediye otobüsleri de günün 24 saat havalimanından merkeze sefer düzenlemektedir.

Havalimanından araç kiralamak isteyenler için Avis, Hertz, Sixt, Acarsan, National Car Rental gibi firmalar araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenen model ve fiyat aralığı ile buralardan araç kiralanıp merkeze gidilebilir.

Gaziantep Havalimanı içinden de Gaziantep Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Gaziantep Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı