Çok ucuz fiyatlarla Giresun Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Giresun’dan Amasya’ya haftada üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 10 dakikadır.

Giresun Amasya uçak bileti al!

Sizde Giresun’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Giresun Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Giresun Amasya Uçak Bileti

Giresun Amasya Uçak Bileti

Orta Karadeniz Bölümünde yer alan Amasya, 7500 yıllık köklü bir tarihe sahiptir. Tipik bir Anadolu şehir yapısını sürdüren kent, Türkiye’nin de en eski yerleşim yerlerinden biridir. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Amasya, gezilecek zengin içerikler sunar. Selçuklu’nun önemli bir kalesi olan şehir, aynı zamanda Osmanlı’da şehzadelerin de eğitim amacı ile gönderildiği kenttir.

Harşena Dağı üzerine kurulu olan Amasya Kalesi, şehir merkezinde yer alır. Pontus Kralı tarafından yapıldığı rivayet edilen kale, aynı zamanda ‘Harşena’ olarak da adlandırılır. Kızlar Sarayı, İçeri Şehir ve Yukarı Kale olarak da bilinen yapı, 3 bölümden meydana gelir. Yıllar boyunca farklı uygarlıklar tarafından kullanılan kale, görkemli bir duruşa sahiptir.

UNESCO Dünya Mirasları Geçici Listesinde yer bulan Kral Kaya Mezarları, Karadeniz Bölgesine uzun yıllar boyunca hakim olan Pontus Krallarına ait mezarlardır. Yeşilırmak Vadisi boyunca sıralı olarak devam eden mezarlar, kent seyahatinde görülmesi gereken noktalar arasındadır.

Roma döneminden kalan tek eser olan Alçak Köprü, Amasya şehir merkezinde bulunur. Kesme taştan örülen köprü, zaman içinde suyun yükselmesi sonucunda ayakları görünmez bir hale gelince ‘Alçak Köprü’ adını aldı.

Giresun Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Giresun Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı, Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunmaktadır. Kent merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Şehre yaklaşık 20 km mesafede bulunan havalimanından en pratik şekilde merkeze geçme yöntemlerinden birisi taksidir. Taksi ile 20 dakikada hem Giresun’a hem de Ordu’ya varmak mümkündür.

HAVAŞ servisleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenlemektedir. Uçuş saatlerine göre hazır bulunan HAVAŞ servisleri taksiye göre daha hesaplı olacaktır. Ortalama yarım saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanında ayrıca bir araç kiralama firması da bulunmaktadır. Fly Rent A Car firması pek çok farklı modeldeki aracı yolculara sunmaktadır.

Ordu Giresun Havalimanı içinden de Giresun Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Giresun Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı