Çok ucuz fiyatlarla Hakkari Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hakkari’den Amasya’ya haftada iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 30 dakikadır.

Hakkari Amasya uçak bileti al!

Sizde Hakkari’den Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hakkari Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Hakkari Amasya Uçak Bileti

Hakkari Amasya Uçak Bileti

7500 yıllık bir tarihe sahip olan kent, kültürel yapısı bakımından oldukça gözde yerlere ev sahipliği yapar. Tarih boyunca yoğun olarak kullanılan Amasya, krallık başkenti yapması ile bilinir. Osmanlı döneminde de önemli bir nokta olan şehir, doğal güzellikleri ile de görülmeye değerdir.

Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya’da en güzel tarihi noktalardan biri Amasya Kalesidir. Yapı, aynı zamanda ‘Harşena Kalesi’ olarak da bilinir. 700 metrelik bir yüksekliğe kucak açan kalenin, zaman içinde Yeşilırmak sularının artması ile birlikte 300 metreye kadar düştüğü bilinir. Kaleyi kimin yaptırdığı tam olarak bilinmese de Pontus Kralı tarafından yaptırıldığı söylentiler arasındadır. Köklü tarihi boyunca farklı medeniyetler tarafından kullanılan yapı, şehrin her el değiştirmesi sonucunda kapsamlı olarak restorasyon gördü.

UNESCO Dünya Mirasları Geçici Listesinde yer alan Kral Kaya Mezarları, Karadeniz Bölgesine uzun yıllar boyunca hakim olan Pontus Krallarının anıtsal mezarlar ile çevrilidir. Bölge içinde yer alan Kızlar Sarayında birbirine bitişik olarak 3 mezar bulunur. Yeşilırmak boyunca uzanan ve yapıldığı dönemlerde 21 mezara sahip olan bölgenin, günümüze kadar anıtsal mezarların hepsini koruyamadan geldiği görülür.

Hakkari Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hakkari Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00’dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı içinden de Hakkari Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Hakkari Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı