Çok ucuz fiyatlarla Hatay Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Amasya’ya haftada en az dört gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 20 dakikadır.

Hatay Amasya uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Hatay Amasya Uçak Bileti

Hatay Amasya Uçak Bileti

Karadeniz Bölgesinin şirin bir şehri olan Amasya, Kurtuluş savaşının başlangıç temellerinin atıldığı yerdir. Önemli şairlerin, bilim insanlarının ve yöneticilerin yetiştiği kent, uzun yıllar boyunca krallık başkentliği yapması ile ünlüdür. Osmanlı’nın önemli bir merkezi şehri olan Amasya, aynı zamanda kültürel açıdan da kozmopolit bir yapıya sahiptir.

Uzun yıllar boyunca Amasya’yı hakimiyeti altına alan Romalıların şehirde bıraktıkları en önemli miras Alçak Köprüdür. Şehir merkezinde bulunan köprü, oldukça yüksek yapılmasına rağmen zaman içinde ırmağın alçalıp yükselmesiyle gerçek boyutunu kaybetti. Yalıboyu evleri ile araç trafiği caddesini birbirine bağlayan yapının birçok bölümünde Roma dönemi figürleri göze çarpar.

Amasya Mutasarrıfı Ziya Paşa’nın emri üzerine yapılan Çelebi Mehmet Medresesi halk arasında Sultaniye Medresesi olarak da bilinir. Selçuklu medrese mimarisindeki 4 eyvanlı mimar tipinde inşa edilen yapı, 20 adet medrese odasına sahiptir. İçinde büyük bir avlunun yer aldığı Çelebi Mehmet Medresesi, yörenin Osmanlı dönemine ait bir kültürüdür.

Kentin panoramik manzarasını ayaklar altına seren Amasya Kalesi, oldukça yüksek bir tepededir. Heybetli görüntüsü ile Amasya’yı avuçlayan kale, son yıllarda turizme kazandırılan önemli bir mirastır.

Hatay Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Hatay Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı