Çok ucuz fiyatlarla Kocaeli Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kocaeli’den Amasya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 17 saat 30 dakikadır.

Kocaeli Amasya uçak bileti al!

Sizde Kocaeli’den Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kocaeli Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Kocaeli Amasya Uçak Bileti

Kocaeli Amasya Uçak Bileti

Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Amasya, aynı zamanda kültürel dokusu ile de bambaşka bir atmosfere sahiptir. Selçuklu ve Osmanlı döneminden beri Türkiye tarihine yön veren kent pek çok kültürün karmasını oluşturur. Osmanlı döneminde şehzadelerin eğitimi için sancak beyliği olan Amasya’ya gönderilmesi ile o dönemin en önemli miraslarına ev sahipliği yapan şehir, bunun yanı sıra doğal güzelliği ile de adından söz ettirir.

Amasya’nın çevresini şekillendiren Amasya Kalesi, Harşena Dağı üzerinde yer almasından dolayı ‘Harşena Kalesi’ olarak da adlandırılır. Deniz seviyesinden 700, Yeşilırmak’tan ise 300 metre yükseklikte bulunan yapının Pontus Krallığı tarafından inşa edildiği bilinir. Tarih boyunca çok sayıda medeniyete kapılarını açan Amasya Kalesi özellikle belli bir dönem korsanların eline geçmesi ile de ünlüdür.

UNESCO Dünya Mirasları Geçici Listesinde yer alan Kral Kaya Mezarları, Amasya Kalesinin eteklerinde bulunur. Dikine kalker kayalardan meydana gelen antik bölge Yeşilırmak Vadisi boyunca uzanan 21 adet Pontus Kralı mezarlarından meydana gelir. Önemli bir tarihe kapılarını açan bölge oldukça ilgi çekicidir.

Kocaeli Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kocaeli Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Cengiz Topel Havalimanı içinden de Kocaeli Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Kocaeli Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.