Çok ucuz fiyatlarla Konya Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Amasya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14 saat 55 dakikadır.

Konya Amasya uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Konya Amasya Uçak Bileti

Konya Amasya Uçak Bileti

7500 yıllık bir geçmişe sahip olan Amasya, Orta Karadeniz Bölgesinde bulunur. Anadolu’nun en eski kentlerinden biri olan Amasya, özellikle Osmanlı ve Anadolu Selçukluya ait pek çok kültürel ve tarihi mirasa sahiplik yapar. Tarih boyunca çok sayıda uygarlığa beşik olan kent, dört bir yanındaki anıtları ve yapıları ile de dikkat çekicidir.

Bir diğer adı ‘Harşena Kalesi’ olarak da bilinen Amasya Kalesi, şehre hakim bir tepede yer alır. Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği kalenin Pontus Krallığı zamanında yapıldığı bilinir. İçeri şehir, yukarı kale, kızlar sarayı ve haremi olmak üzere üç bölüme ayrılan Amasya Kalesi farklı dönemlerde ufak tefek tadilatlardan geçerek günümüze kadar ulaştı.

Yeşilırmak üzerinde kurulu olan Alçak Köprü belli bir dönem Amasya Kalesini çevreleyen bir rol sergilemesi ile dikkat çeker. Roma döneminden kalan tek köprü olma özelliği taşıyan yapının ayakları zaman içinde Yeşilırmak sularının yükselmesi ile nehir altında kaldı ve yöre halkı tarafından Alçak Köprü olarak anılmaya başladı.

Konya Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Konya Havalimanı içinden de Konya Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Konya Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.