Çok ucuz fiyatlarla Malatya Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Malatya’dan Amasya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14 saat 10 dakikadır.

Malatya Amasya uçak bileti al!

Sizde Malatya’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Malatya Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Malatya Amasya Uçak Bileti

Malatya Amasya Uçak Bileti

Toplamda 6 adet ilçeye sahip olan Amasya, Karadeniz Bölgesinde bulunur. Tipik bir Anadolu kentinin neredeyse tüm özelliklerine sahip olan kent, Selçuklu ve Osmanlı döneminin önemli yönetim merkezlerinden biri olması ile tanınır. Kurtuluş savaşının başlangıç temellerini atan Amasya, aynı zamanda krallık başkenti olarak da adından söz ettirir. Varlığının ilk yıllarından itibaren önemli siyasetçileri, sanatçıları ve düşünürleri ağırlayan şehir; aynı zamanda Osmanlı devletinde şehzadelerin eğitim almaları için gönderildiği önemli sancak beyliğidir.

Doğal güzelliğin ön planda olduğu bir merkez olan Yalıboyu, tarihi ve kültürel değerlerin bir harmanını ifade eder. Şehrin en ilgi çekici noktası olan cadde, dört mevsim boyunca da en hareketli bölgedir. Yöresine özgü etnik mimarisi ile dikkatleri üzerine çeken Yalıboyu evleri, 19. yüzyıl Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden birini simgeler. Yeşilırmak sahil şeridi boyunca hakim olan yapılar, bir diğer evin manzarasına engel olmayacak şekilde özenle inşa edilmesi ile dikkat çeker. ”Bağdadi” ve ”Hımış” teknikleri ile adlandırılan Yalıboyu evleri, günümüze çeşitli amaçlar ile ziyaretçilerine açıktır.

Malatya Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Malatya Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Malatya Havalimanı Ulaşım

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Erhaç Havalimanı şehir merkezine 34 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Malatya şehir merkezine gitmek için HAVAŞ, taksi, araç kiralama gibi seçenekler olduğu gibi Akçadağ’a gelen belediye otobüsleri de hizmet vermektedir.

Malatya Havalimanı içinden de Malatya Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Malatya Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.