Çok ucuz fiyatlarla Trabzon Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Trabzon’dan Amasya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 40 dakikadır.

Trabzon Amasya uçak bileti al!

Sizde Trabzon’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Web sitemizde uçak bileti fiyatları devamlı olarak mevcuttur. Bunları inceleyebilir ve yılın her mevsimi Trabzon Amasya ucuz uçak bileti alabilirsiniz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Trabzon Amasya Uçak Bileti

Karadeniz Bölgesinin tarihi ve kültürel şehirlerinden biri olan Amasya, “Şehzadeler Şehri” olarak bilinir. Yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıklara kapılarını açan kent, bugün özellikle Anadolu Selçuklularından ve Osmanlı’dan kalma tarihi değerleri ile ayrı bir öneme sahiptir.

Kültürel özelliklerinin ilgi çekmesi kadar doğal güzellikleri ile de beğeni toplayan Amasya; gölleri, şelaleleri, mağaraları, kuş cenneti ile görülmeye değer pek çok güzelliğe ev sahipliği yapar.

Yeşilırmak sahil şeridi boyunca yüksek tarihi sur duvarlarına kurulu olan Yalıboyu evleri, bugün şehrin en güzel görüntülerini yansıtır. Yıllar boyunca çeşitli kültürleri ağırlayan bölge, geçmişte kentin karakteristik mimarisini yansıtan yapılar ile turizmin en yoğun olduğu yerdir. Gece ve gündüz ayrı bir albeniye sahip olan Yalıboyu evlerinin etrafında şehre özgü yöresel yemekleri tadabilir, kahvaltı yapabilir, kahvenizi yudumlayabilir ve keyifle manzarayı izleyebilirsiniz.

Trabzon Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Trabzon Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Trabzon Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine 6 km uzaklıkta ve sahil kenarında konumlanmış olan Trabzon Havalimanı’ndan merkeze ulaşmak oldukça kolaydır.

Ayrıca havalimanı Karadeniz Teknik Üniversitesi Kampüsü’ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine otobüs seferleri dolmuş ve taksi seçenekleri ile gitmek mümkündür.

Bununla beraber eğer otel rezervasyonu yaptırdıysanız bazı otellerin havalimanı servisleri olduğunu hatırlatalım.

Havalimanında Rize, Giresun gibi yakın yerlere HAVAŞ ile servis imkanı da bulunmaktadır.

Trabzon Havalimanı içinden de Trabzon Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Trabzon Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.