Çok ucuz fiyatlarla Nevşehir Antalya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Nevşehir’den Antalya’da her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 10 saat 10 dakikadır.

Nevşehir Antalya uçak bileti al!

Sizde Nevşehir‘den Antalya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Nevşehir Antalya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Antalya’da nerelere gidebiliriz?

Nevşehir Antalya Uçak Bileti

Nevşehir Antalya Uçak Bileti

Türkiye’de yaz turizminin başkenti olan Antalya, uzunca bir sezon boyunca yerli ve yabancı turistlerin en sık ziyaret ettiği yerdir. Yoğun turist oranına karşın günümüzde hala temiz hala koyları, plajları ve gizli bir hazine niteliğinde olan burunları ile görenleri kendine hayran bırakan Antalya, ülkemizde doğal güzelliğin en belirgin adreslerinden biridir. Köklü bir tarihe ev sahipliği yapan kent, aynı zamanda mitolojik değerleri ile de ön plana çıkar. Bugün gerek ilçelerinde, gerekse şehir merkezinde pek çok antik özelliğe sahip olan şehir, birbirinden güzel eserleri ile ilgi odağıdır.

Şehrin antik dönemlerini yansıtan en belirgin eserlerden biri olan Hadrian Kapısı, Kaleiçi yakınlarındadır. Milattan önce 130 yıllarında Roma İmparatoru Hadrianus’un şehri ziyareti şerefine inşa edilen yapının özellikle oyma ve kabartma tekniği ile yapılan korint üslubundaki mermer sütunları göz alıcıdır. Latince yazılı alfabenin varlığını hala koruduğu görülen Hadrian Kapısı yüzyıllardır görkemli duruşundan herhangi bir şey kaybetmeden günümüze kadar ulaştı.

13. yüzyılda Selçuklu hükümdarının emri ile inşa edilen Yivli Minare, şehirdeki ilk İslam dönemi eserlerinden biridir. 8 yivli yapıdaki cami özellikle firuze renkli çinileri ile beğeni kazanır. Antalya’nın önemli sembollerinden biri olan Yivli Minare, eski bir Bizans kilisesinin İslami unsurlar eklenerek camiye çevrilen hali olması ile de yabancı gezginler tarafından dikkat çeker.

Nevşehir Antalya uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Antalya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Antalya seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp’e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer’dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Nevşehir Havalimanı içinden de Nevşehir Antalya uçak bileti satın alınabiliyor.

Antalya Havalimanı Ulaşım

Antalya Havalimanı şehir merkezine 10 km’lik bir mesafededir. Buradan şehrin merkezine giden otobüsler, HAVAŞ, özel araç ya da taksi bulmak mümkündür. Eğer özel araç ile gidilecekse şehir merkezine D400 kara yolu üzerinden kolay bir şekilde gidilebilir. Havalimanında 2000’den fazla araç kapasiteli bir otopark bulunduğundan havalimanına geldiğinizde burada arabanızı rahatça bırakabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’nda araç kiralama firmaları da bulunmaktadır. Arzu eden yolcular istedikleri model ve fiyat aralığında araç kiralayıp merkeze gidebilirler. Burada bulunan araç kiralama firmaları arasında; Hertz, Budget, Avis, Filo, Aytucar, Travelium, YesNational, Europcar bulunuyor. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler 600A hatlı otobüs ile merkeze ulaşabilirler.

Nevşehir Antalya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.