Çok ucuz fiyatlarla Samsun Bursa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Samsun’dan Bursa’ya her gün en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 5 dakikadır.

Samsun Bursa uçak bileti al!

Sizde Samsun’dan Bursa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Samsun Bursa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Bursa’da nerelere gidebiliriz?

Samsun Bursa Uçak Bileti

Samsun Bursa Uçak Bileti

Marmara Bölgesinin en önemli şehirlerinden biri olan Bursa, bugün kültürel ve tarihi turların vazgeçilmez adresidir. Yüzyıllar boyunca çeşitli egemenlikler altına giren yerleşim, şehir merkezi ve ilçeleri ile ayrı bir anlam ifade eder. Türk İslam kültürünü simgeleyen pek çok yapıya ev sahipliği yapan Bursa, günümüzde bu farklılığından dolayı beğeni kazanır. Osmanlı döneminin ilk başkenti olmasından sebebiyle bu dönemin en güzel miraslarına günümüzde hala tüm orijinalliği ile sahip çıkan Bursa, aynı zamanda doğası ile de huzur dolu bir ortamdır.

Bursa’nın en dikkat çekici yapılarının başında şüphesiz ki şehrin pek çok noktasında yer alan hanlar gelir. Heybetli duruşları, avluları, iç ve dış tasarımları ile beğeni kazanan hanlar, etnik bir kültürün simgesidir. Aynı zamanda şehre yerleşen imparatorluklar tarafından uzun yıllar boyunca kullanılan hanlar önemli bir taşıyıcı görevi üstlenir. Bu yapıların arasında en önemlilerinden biri Koza Handır. 15. yüzyılın sonlarına doğru 2. Bayezid tarafından yaptırılan Koza Han ev tekstili ürünleri, ipek kumaşlar, eşarplar, aksesuarlar, el işi ürünleri ve hediyelik eşya dükkanları ile bugün kentin en önemli alışveriş merkezlerinden biridir.

 

Samsun Bursa uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Bursa  seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Bursa seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Samsun Havalimanı içinden de Bursa uçak bileti satın alınabiliyor.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Samsun Bursa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.