Ankara Erzurum uçak bileti alanlar.. Bu bilgiler sizin için. Ankara'dan Erzurum'a her gün uçuş yoktur. Yapılan uçuşların süresi de yaklaşık olarak 35 dakika sürer.

Ankara Erzurum uçak bileti al!

Ankara Erzurum uçak bileti almak isteyenler için ekonomik fiyatlar. Ankara Erzurum uçak bileti fiyatlarını da servis bedellerini kaldırdık. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.

Peki, Erzurum'da nerelere gidebiliriz?

%name Ankara Erzurum Uçak Bileti

Ankara Erzurum Uçak Bileti

Doğu Anadolu'nun güzide şehirlerinden olan ve özellikle kayakçıların büyük ilgi gösterdiği Erzurum‘da ilginizi çekebilecek pek çok yer var. Örneğin bunlardan birisi Erzurum Saat Kulesi'dir. Kırmızı tuğla taşları ile dikkatleri çeken tarihi kuleyi mutlaka görün. 12. yüzyılın sonlarında yapıldığı düşünülen Üç Kümbetler'in ise Emir Saltuk'a ait olduğu tahmin ediliyor.

Muhteşem bir görüntüye sahip olan Tortum Şelalesi ise dünyanın en yüksek üçüncü şelalesidir. Görenleri hayrete düşüren şelalenin çevresinde ayrıca piknik alanları bulunuyor. 1179 yılında Saltuklu Emiri Nasreddin Aslan Mehmet tarafından yaptırılan Ulu Cami şehrin en eski camisidir. Palandöken Kayak Merkezi ise hiç şüphesiz kayak tutkunlarının en özel yeri. Dünyanın en uzun ve dik kayak pistleri burada olmakla beraber pistlerin uzunluğu 28 km'ye kadar varıyor. Şehrin en işlek caddesinde bulunan Erzurum Yakutiye Medresesi ise Yakut Gazani tarafından 1310 yılında yaptırılmış. Narman Peri bacaları ise Peri Bacaları'na benzer yapısı ile dikkatleri çekiyor.

Ankara Erzurum uçak bileti fiyatları

Erzurum'a seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Erzurum'a uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz. Bu güzergah için Pegasus uçak bileti tercih edilebilir.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre Ankara'dan Erzurum'a ya da Erzurum'dan Ankara'ya tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan yüksek fiyatlı artana doğru sıralanır. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun ve en ekonomik Ankara Erzurum uçak bileti sitemizden kolaylıkla alınıyor.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı'ndan Ankara'nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara'nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı'ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı içinden de Ankara Erzurum uçak bileti satın alınabilir.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum'da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı'ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi'ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı'nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Ankara Erzurum uçak bileti web sitemizde çok ucuz.