Çok ucuz fiyatlarla Ankara Iğdır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ankara’dan Iğdır’a bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise 1 saat, 40 dakikadır.

Ankara Iğdır uçak bileti al!

Sizde Ankara’dan Iğdır’a gitmek istiyorsanız lütfen şunu unutmayın! TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Ankara Iğdır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Iğdır’da nerelere gidebiliriz?

Ankara Iğdır Uçak Bileti

Ankara Iğdır Uçak Bileti

Sayısız tarihi yapısıyla dikkat çeken ığdır, Doğu Anadolu’nun küçük ve şirin ve kentidir. Iğdır ovasının batısında yer alan, Urartular zamanında savunma amacıyla inşa edilmiş ve bölgenin en eski kalesi unvanına sahip Karakale Harabesi şehirde dikkat çeken yerlerden biridir. Tuzluca ilçesi sınırlarında bulunan Tuz mağaraları ise 55 dönümlük bir araziye sahiptir. Günlük 60 ton tuz çıkarılan mağaradan elde edilen miktar ile Türkiye’nin 100 yıllık tuz ihtiyacının karşılanacağı bilinir. Yine Tuzluca ilçesinde bulunan Köroğlu Kalesinin de zamanında Aras Nehri’nin güvenliğini korumak amacıyla kullanıldığı öne sürülür. Karakoyunlu döneminden kalma Koçbaşı mezar taşları, Karakoyunlu ilçe sınırlarında sıkça görülür. Karakoyunlu ilçesine bağlı Korhan yaylası Türkiye’de ilk defa görülen bir olaya şahitlik etmiştir. 1892’de göktaşı düşmesi ile meydana gelen çukur, dünyada Amerika’nın eyaleti olan Arizona’da bulunan Barringer Krateri’nden sonra 2. büyüklüktedir. Iğdır’a seyahatiniz esnasında Meteor çukurunu görmek sizde de heyecan uyandıracaktır.

12. yüzyılda Surmari Emri Şerafettin Ejder tarafından yaptırılan Harman Döven Kervansarayı Tiflis, Batum, Şirvan, Bakü ve Ani’den gelen kervanların konaklama yeri olarak kullanılmıştır. Harman Döven Kervansarayı Selçuklulara aittir ve 2018’de restore edilerek ziyaretçilerin hizmetine açılmıştır.

Ankara Iğdır uçak bileti fiyatları

Iğdır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Iğdır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Anadolu Jet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Ankara Iğdır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı içinden de Ankara Iğdır uçak bileti satın alınabiliyor.

Iğdır Havalimanı Ulaşım

Iğdır Havalimanı şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Havalimanı şu anda iç hatlar servisi ile hizmetini yürütüyor. Sivil kategoride hizmet veren havalimanından şehir merkezine ulaşım için çeşitli alternatifler bulunuyor. Şehir merkezinden havalimanına da benzer şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanında bir de açık otopark bulunuyor. Kendi özel aracınızı bu otoparka bırakıp dilediğiniz yere güven içerisinde gidebilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma tercih etmek isterseniz havalimanından kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. Şehir merkezine otobüsle 30 dakikada varabilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatine göre hareket ettiğinden uçaktan iner inmez binebilir ve şehre ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı terminal binasında bulunan araç kiralama şirketinden dilediğiniz modelde ve fiyat aralığına göre bir araç seçebilir ve şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Terminal binasında göreceğiniz Rimal firması araç kiralama konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Taksi

Bir diğer seçenek ise trafik durumuna göre şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşabileceğiniz taksiler. Terminal binası önünde bulunan ve 24 saat hizmet veren taksi duraklarından bir taksiye binerek şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Ankara Iğdır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.