Çok ucuz fiyatlarla Amasya Ankara uçak bileti TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için doğru adrestesiniz. Amasya’dan Ankara’ya her gün en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş ise aktarma dahil 5 saat 40 dakika sürmektedir.

Amasya Ankara uçak bileti al!

Siz de Amasya‘dan Ankara’ya seyahat edecekseniz TatilCity.Net üzerinden ucuz Amasya Ankara uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizde istenen gün ve saate göre en ekonomik Amasya Ankara uçak bileti bulabilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak sitemizde çok kolay! Hemen tıklayın anında yerinizi ayırtın!

Peki, Ankara’da nerelere gidebiliriz?

Amasya Ankara Uçak Bileti

Amasya Ankara Uçak Bileti

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve Türkiye’nin başkenti olan Ankara hem tarihi hem de doğal yerler bakımından oldukça zengin bir yer. Ankara seyahatinizde gezip görmek isteyebileceğiniz pek çok yer var. Bunlardan ilki elbette Anıtkabir. Türiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in kabrinin bulunduğu Anıtkabir’de ayrıca dönemin savaşlarına dair pek çok belge, fotoğraf da sergileniyor. Atatürk’ün kişisel eşyalarını da görebileceğiniz Anıtkabir’i listenizin başına koymanızı öneririz. Neredeyse 4 bin yıla yakın tarihi ile Ankara Kalesi, pek çok uygarlığın savunma merkezi olmuş bu sebeple pek çok uygarlığın izlerini üzerinde taşıyan bir yapı. Günümüze kadar gelebilmiş ve Ankara’nın simgelerinden olan bu kaleyi görmenizi öneririz.

Selçuklu’dan günümüze Türklere dair pek çok önemli eseri barındıran Etnoğrafya Müzesi’ni gezmek isteyebilirsiniz. Müzede döneme has çini, süs, takı gibi eşyaları inceleme fırsatı  bulabilirsiniz. M.Ö. 25 yılında Kral Pylamenes tarafından yaptırılan Augustus Tapınağı ise bir başka ilginizi çekebilecek tarihi miras. İmparator Augustus’a bağlılığı ifade eden tapınak daha sonra Romalılar tarafından kiliseye dönüştürülmüş ve günümüze kadar gelmeyi başarabilmiş. Tunalı Hilmi Caddesi & Kuğulu Park ise kafelerin, dükkanların olduğu hareketli bir yer. Alıiveriş yapma ve meşhur Kuğulu Park’ın keyfini sürmek isterseniz buraya uğramanızı öneririz.

Amasya Ankara Uçak bileti fiyatları

Ankara seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air, Sun Express hava yolu şirketlerinin Ankara seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Amasya’dan Ankara’ya ya da Ankara’dan Amasya’ya gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Amasya Ankara uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Amasya Ankara uçak bileti Amasya Merzifon Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Amasya Ankara uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.