Çok ucuz fiyatlar ile Ankara Eskişehir uçak bileti TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için doğru adrestesiniz. Ankara’dan Eskişehir’e her gün bir uçuş vardır. Uçuş süresi ise yaklaşık olarak aktarma dahilinde 6 saat 5 dakika sürmektedir.

Ankara Eskişehir uçak bileti al!

Sizde Ankara’dan Eskişehir’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Ankara Eskişehir uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Eskişehir’de nerelere gidebiliriz?

Ankara Eskişehir Uçak Bileti

Ankara Eskişehir Uçak Bileti

Yaşam tarzı ve kültürü ile Türkiye’nin en Avrupai noktası olan Eskişehir, çevre illerin dahi hafta sonu kaçamak yaptığı rotadır. Şehir merkezinde gezilecek noktaların trafiğe kapalı olması ile yayalara büyük bir kolaylık sağlanan şehir, gezilecek yerler bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. ‘Öğrenci kenti’ olarak da tanımlanan Eskişehir, gece ve gündüz çeşitli faaliyetleri ile gezginlerin sıklıkla tercih ettiği bir ildir.

Porsuk Çayının paralelinde yer alan Doktorlar Caddesi, kent halkının eğlence anlayışına hitap eden noktalardan biridir. Caddenin asıl adı ‘İsmet İnönü Caddesi’ olmakla beraber, yıllardır yerli halk tarafından ‘Doktorlar Caddesi’ olarak kullanılıyor. Çeşitli markalara ait mağazalar ve restoranlar ile zenginleşen cadde, şehrin en hareketli noktalarından biridir. Doktorlar Caddesinin diğer bir paralelinde bulunan İki Eylül Caddesi de şehrin alışveriş bölgelerinden biridir. İnsan yaşamı, mimari tarzı ile Avrupa ülkelerini andıran bu caddeler araç trafiğine kapalıdır.

Taşbaşı Çarşısı, şehrin yeni mimarisinden ziyade eski dokunun hakim olduğu bir bölgedir. Yerli halkın alışveriş noktası olan Taşbaşı, klasik Anadolu’ya özgü bir yapıya sahiptir.

Ankara Eskişehir uçak bileti fiyatları

Eskişehir seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Eskişehir seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Ankara Eskişehir uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Esenboğa Havaalanı içinden de Ankara Eskişehir uçak bileti satın alınabiliyor.

Eskişehir Havalimanı Ulaşım

Eskişehir Havalimanı şehirden sadece birkaç kilometre dışarıda olduğundan ulaşım da oldukça kolaydır. Mesafe yakın olduğundan en hızlı şekilde taksi ile istediğiniz noktaya varabilirsiniz. Ayrıca havalimanı önünden kalkan servisler ile şehir merkezine gitmeniz mümkündür. Direk olarak tramvaylarla otogara ulaşım bulunmasa da taksi ya da otobüs ile tramvay durağına gelip aktarma yapabilirsiniz.

Otobüsle merkeze gitmek isteyenler şehrin otobüsleri için özel olarak çıkartılan Eskart kartları ile bu toplu taşıma aracına binerek merkeze ulaşabilirler. Özel araç kiralamak isteyenler için imkanlar biraz sınırlı olsa da şehir merkezinden araç kiralamanız mümkündür.

Ankara Eskişehir uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı